[Mac OS X] Chybová zpráva: "Video service is currently not responding"

přidáno: 12. 1. 2015 10:38, autor: Martin Jirsák   [ aktualizováno 12. 1. 2015 11:10 ]
Problém
Zobrazí se chybová zprávat "Video service is currently not responding" a přestane fungovat video engine Mac OS X. Toto může nastat při načítání projektu, při přepínání vzorkovací frekvence a nebo při ukončování Cubase nebo Nuendo.

Příčina
Dle zkoumání testerů Steinberg toto nastává pouze v případě, že v počítači je přítomen video kode "DVCPROHDMuxer.component" a zároveň je v systému (Audio MIDI Setup) vytvořeno nějaké Aggregate Device (které používá Built-in Input).

Řešení
Jedním řešením je odebrání kodeku "DVCPROHDMuxer.component" ze složky /Library/Quick Time (Library z kořenového adresáře OS, nikoliv uživatelská složka Library!).

Tento soubor může být nainstalován řadou různých aplikací jako je Quick Time Pro, Final Cut Pro, starší verzí aplikace Logic, Compressor nebo Shake.

Vezměte prosím na vědomí, že odstranění výše uvedeného souboru je pouze způsob, jak chybu obejít. Je potřeba mít na zřeteli, že ostatní aplikace mohou kodek "DVCPROHDMuxer.component" používat a aplikace mohou tento kodek pro svůj správný chod potřebovat! Proto doporučujeme soubor pouze přesunout do jiné složky, nikoliv jej mazat! V takovém případě by bylo možné component soubor v případě potřeby opět vrátit na původní místo.

Druhým možným řešením je smazání souhrnné zařízení (Aggregate Devices) z utility Audio MIDI Setup. Spusťte utilitu Audio MIDI Setup ze složky Applications/Utilities. V levé části okna nejdříve vyberte souhrnné zařízení (Aggregate Device) a dole klikněte na ikonu "-" (Delete the selected aggregate device).

Testeři firmy Steinberg nadále pracují na zjištění více informací a následném řešení tohoto problému.
Comments