Jak spravovat 32- a 64-bitové plug-iny odděleně

přidáno: 3. 12. 2014 17:42, autor: Martin Jirsák

Základní informace o použití 32-bitovvých plug-inů v 64-bitovém systému jsou k nalezení v samostatném článku.

Oddělená správa plug-inů je relevantní zejména v systému Windows. Mac OS X totiž sdílí jednu stejnou složku preferencí pro 32- a 64-bitovou verzi Cubase. Proto je na Macu správa různých složek pro různé "bitové režimy" Cubase mnohem složitější.

Obecně je doporučeno oddělit různé typy plug-inů použitím specializovaných složek pro VST plug-iny:


Cesta složky Plug-in Obsah složky Plug-in Zobrazovaná v
*Vaše cesta*\VST Plug-ins Pouze 64-bit plug-iny Pouze Cubase 64-bit
*Vaše*\VST Plug-ins (bridged) Pouze 32-bit plug-iny s přemostěním (bridge) Cubase 64- i 32-bit
*Vaše cesta*\VST Plug-ins (x86) Pouze 32-bit plug-iny
Lze používat na plnohodnotných 64-bitových systémech, kde je nainstalováno pár 32-bitových plug-inů, pro které je používáno tzv. "přemostění" (bridge).
Pouze Cubase 32-bit


Jak ukazuje výše euvedená tabulka, Cubase 64-bit musí procházet složky "VST Plug-ins" a "VST Plug-ins (bridged)" a žádné jiné.

Pokud je ve stejném systému nainstalovaná a používaná také 32-bitová verze Cubase, bude muset  složky procházet "VST Plug-ins (x86)" a "VST Plug-ins (bridged)".

V Cubase lze složky, ze kterých budou plug-iny načítány definovat v Devices > VST Plug-i Information > VST 2.x paths.

Výše uvedeným způsobem bude každá nainstalovaná verze Cubase v systému přistupovat pouze k požadovaným plug-inům a lze tak předejít problémům s kompatibilitou plug-inů.

zároveˇm používáte i starší verzi Cubase, mohl by nastat problém s novějšími aktualizacemi plug-inů. V tomto případě. V takovém případě by mohlo pomoci přenést starší verze plug-inů do speciální složky "VST Plug-ins (Legacy)", ke které by přistupovala pouze starší verze Cubase.

Specifické nastavení pro jBridge

Pokud používáte jBridge, je vhodné použít další složku pro plug-iny používané v jBrudge.


Složka "VST Plugins (bridge)" by pak obsahovala pouze originální 32-bitovou verzi plug-inu, kteoru by jBridge použil pro tvorbu .64 souboru do "VST Plugins (jBridge)" složky.

Upozornění: V tomto případě musí být složka "VST Plugins (bridged)" pro Cubase 64.bit schovaná (tedy nebude součástí VST 2.x paths). Cubase bude přistupovat pouze ke složce "VST Plugins (jBrudge)".

Comments