Jak aktivovat aplikaci se Soft-eLicenserem na počítači bez připojení k internetu?

přidáno: 3. 12. 2014 17:37, autor: Martin Jirsák
Problém
Obdrželi jste aktivační kód (Activation Code) vaší aplikace Steinberg, ale nemůžete jej použít, dokud váš počítač, na kterém je daná aplikace nainstalovaná, není připojen k internetu.

Zdůvodnění
Aplikace Steinberg, které používají tzv. Soft-eLicenser (virtuální konteiner licence na pevném disku) vyžadují počítač s připojením k internetu. Bez připojení k internetu nelze licenci s pomocí aplikace eLicenser Control Center do počítače stáhnout.

Řešení
V případě, že chcete použít aplikaci Steinberg na počítači, který není připojen k internetu ani pro chvíli aktivace licence, budete potřebovat USB-eLicenser (USB zařízení pro ochranu softwaru), na který můžete licenci stáhnout.

USB-eLicenser lze zakoupit u všech prodejců produktů Steinberg a nebo v online obchodě.

Následující instrukce předpokládají, že máte dosud nepoužitý aktivační kód a USB-eLicenser.

Pokud jste již aktivační kód pro aktivaci vaší aplikace Steinberg použili na jiném počítači, následujte prosím instrukce v tomto [ODKAZ ???] článku.

  • Do počítače (s Mac OS X nebo Windows), který je připojen k internetu nainstalujte poslední verzi aplikace eLicenser Control Center, která je ke stažení zde http://www.elicenser.net/en/latest_downloads.html
  • Není potřeba instalovat aplikaci, kterou chcete aktivovat!
  • Připojte USB-eLicenser. V případě použití Windows počkejte, až se dokončí instalace ovladače.
  • Spusťte aplikaci eLicenser Control Center. Ve Windows ji najdete v "Programs > eLicenser" pod menu Start. Na Mac ji najdete ve složce "Applications".
  • Klikněte na "Enter Activation Code" (vložit aktivační kód).
  • Vepište aktivační kód do připravených políček (pomlčky jsou naznačeny a automaticky přeskakovány).
  • Vyberte jako místo pro stažení licence právě USB-eLicenser.
Hotovo! Nyní máte staženou permanentní licenci, která je uložena na vašem USB-eLicenseru. Ten mžete použít pro aktivaci libovolné instalace korespondující aplikace Steinberg na libovolném počítači - ať už je tento počítač online nebo offline (tedy bez připojení k internetu).
Comments