Co dělat s problematickými VST2 plug-iny

přidáno: 3. 12. 2014 17:44, autor: Martin Jirsák
Stejně jako v předchozích verzích, Nuedno/Cubase během svého startu scanuje nainstalované VST plug-iny. Nuendo/Cubase nabízí lepší ochranu před plug-iny, které během scanování úspěšně neprojdou, tedy během procesu spadnou.

I v takovém případě Nuendo/Chbase nastartuje, ale problematický plug-in bude přidán na tzv. "Černou listinu" (black list). Takový plug-in nelze být v Nuendo/Cubase používán. Pokud některý konkrétní plug-in v seznamu Nuendo/Cubase postrádáte, je možné, že se daný plug-in ocitl právě na této černé listině. (Předpokládejme, že cesty k VST plug-inům jsou ve VST 2.x plug-in Path nastaveny správně.)


Pokud se přesto rozhodnete v Nuedno/Cubase použít potenciálně problematický plug-in, musíte clennou listinu resetovat. V takovém případě je nutné smazat soubor "Vst2xBlacklist.xml" a poté Nuendo/Cubase restartovat. Zmíněný soubor naleznete zde:

Mac OS X
"/Users/<vaše uživatelské jméno>/Library/Preferences/Nuendo / Cubase"

PC Windows XP
"System drive \Documents and Settings\<vaše uživatelské jmeno>\Application data\Steinberg\Nuendo / Cubase"

Tato složka není obvykle ve Windows viditelná. Aby viditelná byla, je potřeba změnit nastavení v Options (Windows) a aktivovat "Enable the display of hidden Files and folders".

Pokud se plug-in stále nezobrazuje, kontaktujte prosím tvůrce plug-inu, respektive překontrolujte, zda není k dispozici novější aktualizace daného plug-inu.
Comments