[Mac OS X] Chybová zpráva: "Video service is currently not responsive"

přidáno: 13. 7. 2015 13:11, autor: Martin Jirsák   [ aktualizováno 13. 7. 2015 13:14 ]
Chybová zpráva: [Mac OS X] "Video service is currently not responsive"

Problém
Zobrazí se zpráva "Video service is currently not responsive" a na Mac OS X přestanou fungovat služby videa. Toto může nastat během načítání projektů, přepínání vzorkovací frekvence a nebo zavírání Cubase nebo Nuendo.

Řešení
Tato chyba může být způsobena agregovaným zařízením ("Aggregate Device"), které bylo v "Audio Midi Setup" systému Mac OS X nakonfigurováno pro kombinaci vícero zvukových zařízení do jednoho. Abyste předešli výše uvedené chybě, buď prosím odeberte toto agregované zařízení a nebo překontrolujte, zda je ve vašem systému přítomen komponent "DVCPROHDMuxer.component". Tento komonent musí být ze složky /Library/QuickTime odstraněn (je zde na mysli kořenová složka Library - Knihovna; nikoliv uživatelská složka).

Výše uvedený soubor mohl být nainstalován řadou různých aplikací, jako jsou QuickTime Pro, Final Cut Pro, nebo staršími verzemi Logic, Compressor, či Shake.

Vezměte prosím na vědomí, že odebráním výše uvedeného souboru je pouze cesta, jak obejít daný problém. Nicméně je možné, že jiné aplikace budou pro svou správnou funkčnost komponent "DVCPROHDMuxer.component" potřebovat. Z tohoto důvodu doporučujeme soubor nemazat, abyste měli možnost jej přesunout zpět do původní složky, pokud se v jiné aplikaci objeví chyba s tímto komponentem související.

Ve firmě Steinberg se pracuje na odhalování dalších souvislostí s touto chybou, ale v současné chvíli nejsou k dispozici žádné další podrobnosti nebo řešení.
Comments