Aktivace Cubase LE 5 nebo starší

přidáno: 6. 1. 2015 12:00, autor: Martin Jirsák   [ aktualizováno 6. 1. 2015 12:00 ]
 1. Nejdříve vložte instalační disk do mechaniky vašeho počítače a nainstalujte Cubase LE 5 ze Start Center.
 2. Ještě před samotnou aplikací Cubase se nainstaluje aplikace eLicenser Control Center, která se stará o licenci Cubase.
 3. Na konci instalace eLicenser Control Center se zobrazí informace o úspěšném nainstalování aplikace. Ponechejte obě políčka (“Show the Release Notes” a “Start eLicenser Control Center after installation”) nezaškrtnutá, aby se automaticky spustila instalace Cubase.
 4. Po dokončení instalace Cubase, klikněte ve Start Center na “Activate permanent license”. Pokud na tento odkaz nekliknete, Cubase LE poběží pouze 30 dní, jako zkušení verze.
 5. Otevře se okno vašeho prohlížeče s příslušnou webovou stránkou Steinberg, kde se zobrazují tři kroky nutné pro aktivaci.
 6. Klikněte na “Start now”.
 7. Pokud dosud nemáte uživatelský účet MySteinberg, vytvořte si nový účet. Pokud již uživatelský účet MySteinberg máte, přihlašte se pomocí svých přihlašovacích údajů.
 8. Na další stránce budete do políčka pod nadpisem “Register eLicesner/software & Enter Download Acces Code” muset vložit číslo vašeho eLicenseru.
 9. Číslo vašeho eLicenseru najdete v aplikaci eLicenser Control Center, která se nainstalovala před Cubase. Aplikaci najdete v seznamu aplikací pod Start (Windows) a nebo v seznamu aplikací ve složce Applications (Mac).
 10. Číslo eLicenser se zobrazuje v levé části, pod ikonou pevného disku. Klikněte v menu na položku “Edit” a vyberte položku “Copy Soft eLicenser Serialnumber”. Pokud máte novější verzi aplikace eLicenser Control Center, je možné, že se na místo položky menu “Edit” zobrazuje položka s názvem “Registration”.
 11. Vraťte se zpět do vašeho internetového prohlížeče a do políčka pod nadpisem “Register eLicesner/software & Enter Download Acces Code” vložte ze schránky vaše Soft eLicenser Serialnumber pomocí Ctrl/Cmd+V.
 12. Klikněte na tlačítko "Continue".
 13. Vzhledem k tomu, že se jedná o novou registraci, může se zobrazit informace o tom, že na vaše eLicenseru nebyla nalezena licence jakéhokoliv produktu. Pokud se tato informace zobrazí, je potřeba zaslat potřebné informace na server Steinberg.
 14. Vraťte se do aplikace eLicenser Control Center a z menu "Support" vyberte položku “Send eLicenser Information”. V následujícím okně klikněte na tlačítko “Send Information”.
 15. Jakmile bude přenos dat dokonče, klikněte na tlačítko Close.
 16. Ve vašem internetovém prohlížeči klikněte na stránce Steinberg na tlačítko “I’m done”.
 17. Budete přesměrováni na další webovou stránku Steinberg. Zde klikněte na první ze třech velkých červených tlačítek, s popisem “Register eLicenser / software”.
 18. Znovu ze schránky vložte pomocí Ctrl/Cmd+V vaše Soft eLicenser Serialnumber a klikněte na tlačítko Continue.
 19. Poté bude vygenerován aktivační kód (Activation Code) pro vaší Cubase.
 20. Označte a okopírujte aktivační kód a vraťte se zpět do aplikace eLicenser Control Center.
 21. Klikněte na tlačítko “Enter Activation Code” a vložte vás aktivační kód do políčka “Activation Code”.
 22. Klikněte na tlačítko “Continue” a poté “Download License”.
 23. Jakmile se dokončí stahování, klikněte na tlačítko “Close”.
 24. Nyní máte kompletní licenci Cubase.
 25. Klikněte na ikonu Cubase pro její spuštění
 26. Případně překontrolujte webové stránky Steinberg, zda nejsou pro vaší Cubase k dispozici nějaké aktualizace. Pokud ano, stáhněte je a nainstalujte. Proces aktivace již pak není potřeba opakovat.
Comments