Novinky‎ > ‎

WaveLab 8.5

přidáno: 7. 11. 2014 11:43, autor: Martin Jirsák
WaveLab 8.5 přidává hodnotné nové funkce a urychluje pracovní postupy při základních úkolech práce se zvukem, jako je dávkové zpracování, renderování souborů a práce s různými enkodéry.

WaveLab 8.5, k dispozici od června 2014
[zdroj: www.steinberg.net]


Novinky WaveLab 8.5
WaveLab 8.5 zrychluje pracovní postupy při základní práci se zvukem, jako je dávkové zpracování, renderování zvukových souborů a prací s různými enkodéry. To obsahuje vlastnosti automatizovaného drag-and-drop pro dávkové zpracování, simultánní výstupy do vícero různých formátů souborů v reálném čase, A/B porovnání kodeků a jejich nastavení, stejně jako speciální AAC enkodér.

Pět základních vlastností WaveLab 8.5
 • Watch Folders: drag-and-drop funkce pro automatizované offline procesy s použitím standardních složek operačního systému pro zpracování a renderování zvukových souborů.
 • Encoder Checker: Porovnejte kvalitu a rozdíly v nastavení mezi jednotlivými kodeky za běhu, aniž byste vnímali jakoukoliv latenci. Porovnávat můžete až tři kodeky mezi sebou najednou, jako je MP3, AAC a OGG Vorbis.
 • Rendering do vícero formátů: Renderujte vícero zvukových formátů najednou a uložte si nastavení enkodéru jako vlastní presety.
 • AAC enkodér: Kódujte přímo do formátů AAC, jako jsou HE-AAC, HE-AAC v2, HD-AAC a 3GPP pro kompatibilitu s produkty Apple, jako jsou iTunes, iPod a iPhone.


Watch Folders: revoluční drag-and-drop dávkové zpracování
Představujeme Watch Folders. WaveLab 8.5 urychluje každodenní konverze souborů a úkoly dávkového zpracovávání. Tyto úkoly jsou přesunuty do složek všeho operačního systému. Použijte WaveLab pro vytvoření libovolného počtu sledovaných složek (Watch Folders) pro úkoly, jako jsou dithering, normalizace, renderování plug-inů a konverze zvukových formátů.

Zvukové soubory umístěné do dané složky se automaticky překonvertují s použitím nastavených příkazů pro zpracování zvukových dat, které jsou zadané pro danou složku. Po nastavení Watch Folder procesů bude tato složka fungovat automaticky na pozadí, přímo na úrovni vašeho operačního systému. Samotná aplikace WaveLab ani nemusí být spuštěná.

1) Vytvořte Watch Folder.2) Vytvořte soubor pro dávkové zpracování a nebo vyberte nějaký již hotový.

3) Přesuňte své soubory do Watch Folder pro okamžité zpracovávání.

A je tady toho ještě mnohem víc, co lze objevovat: soubory vyexportované z Cubase lze automaticky převést, pokud je Watch Folder přiřazena na složku, kam jsou data z Cubase exportována. Pracovní nástroj Watch Folder šetří čas a peníze díky vysoce efektivním a přímočarým moderním pracovním postupům, a to zejména při renderování velkého množství zvukových souborů.

Watch Folder
[zdroj: www.steinberg.net]

 • Konverze souborů a úkoly pro dávkové zpracování dat jsou přesunuty na úroveň složek operačního systému.
 • Zpracování plug-inů a konverzi lze přiřadit jakékoliv Watch Folder.
 • Přesuňte zvukové soubory přímo do Watch Folder nebo nastavte tuto Watch Folder jako cílové umístění pro export z vašeho oblíbeného DAW. Soubor bude okamžitě zpracován.
 • Watch Folder mohou pracovat na pozadí, na úrovni operačního systému, aniž by musel být WaveLab otevřený.


Encoder Checker
[zdroj: www.steinberg.net]
Encoder Checker: zajištění nejlepší kvality
Nová funkce Encoder Checker nabízí nový způsob porovnání zvukového signálu mezi několika různými běžnými zvukovými formáty a jejich nastavením. Generováno je vícero náhledů přehrávání najednou. Jedním z nich je původní originální zvuk, následovaný až třemi různými jinými streamy, které hrají přes vybraný enkodér a jeho nastavení.

FFT graf v reálném čase v umožní nejen poslouchat, ale také vidět, jak daný enkodér a vybrané parametry ovlivní výslednou kvalitu vašeho zvuku; přepínání mezi různými streamy se provádí bez jakéhokoliv kliknutí zvuku a bez vnímatelného zpoždění. Tento nový nástroj analýzy nabízí v reálném čase A/B/C porovnání například mezi MP3 s variabilní bitovou hloubkou v nastavení MP3 192 kbit, MP3 128 kbit, iTunes kompatibilní AAC a nebo Ogg Vorbis formáty.


 • Porovnejte oblíbené formáty souborů a jejich nastavení.
 • Přepínejte mezi jednotlivými streany bez zvukového kliknutí nebo vnímatelného zpoždění.
 • Porovnávejte až 3 různé enkodéry, včetně MP3 a AAC v různých konfiguracích a Ogg Vorbis.
 • Poslech "naslepo" testovacího nastavení.
 • FFT graf


AAC enkodér
[zdroj: www.steinberg.net]
AAC enkodér pro kompletní kompatibilitu s iTunes
Nyní můžete kódovat zvuk přímo do AAC formátů, které jsou kompatibilní s produkty Apple, jako jsou iTunes, iPod a iPhone. Aktualizace WaveLab 8.5 podporuje kódování do formátů souborů, které používají produkty platformy Apple. To umožňuje zvukový obsah vyexportovat přímo do AAC formátu (jako je HE-AAC, HE-AAC v2, HD-AAC a 3GPP) pro upload na zařízení iTunes platformy. AAC enkodér je implementován přímo v dialogovém okně Export souboru a mohou být také použity spolu s novou funkcí Watch Folder pro export na pozadí. Zároveň lze tento kodér použít i s nástrojem Encoder Checker pro zajištění vynikající zvukové kvality.


 • Podpora AAC formátu pro kódování na oblíbené Apple iTunes platformy.
 • K dispozici jsou různé AAC formáty (tj. HE-AAC, HE-AAC v2, HD-AAC a 3GPP).
 • AAC je obsažen v nástroji Encoder Checker pro možnost porovnání s ostatními kodeky.


Renderování ve vícero formátech
S novou vlastností Multi-format Rendering, představuje WaveLab 8.5 další nástroj, který urychluje export souborů. Tato nová funkce, která šetří čas, vám umožní exportovat aktuální zvukové soubory do řady různých zvukových formátů současně, s použitím technologie práce na více jádrech. To znamená, že již nebudete muset znovu a znovu otevírat dialog pro renderování souborů – jednou vše nastavíte a následně bude proveden export ve všech formátech.

Multi-format rendering
 [zdroj: www.steinberg.net]
Samozřejmě, že nastavení renderování do většího počtu zvukových formátů lze uložit jako vlastní přednastavení. Kompletně s úplným nastavením jako je formát, bitová hloubka a vzorkovací frekvence. V případě potřeby můžete okamžitě použít naprosto stejné nastavení. Tato nová funkce šetří čas při renderování zvukového signálu pro různé "koncové uživatele" souborů, jako jsou CD, platformy nebo přehrávače používající MP3, iTunes nebo emailového klienta.


 • Zásadní zrychlení exportu.
 • Exportování zvukových souborů do řady různých formátů zvuku současně.
 • Vytváření přednastavení pro multi-formátový rendering pro okamžité použití.


Co říkají na WaveLab ostatní
"Jakmile jsem začal s WaveLabem experimentovat, zjistil jsem, že se snadno používá a hned jsem se v něm orientoval. Takže jsem se rozhodl ho používat pro svou práci."
Goh Hotoda, Mixing & mastering engineer Grammy Award-winning produkcí

Goh Hotoda
[zdroj: www.steinberg.net]
"WaveLab je velmi spolehlivý a kombinuje všechny základní masteringové nástroje na jednom místě."
Hans-Philipp Graf, vyhledávaný mastering engineer z Německa

Hans-Philipp Graf
[zdroj: www.steinberg.net]

29.1.2014
zdroj [www.steinberg.net]

Aktualizace zdarma?
Aktivovali jste WaveLab 8 dne 29.1.2014 nebo později?

Všichni zákazníci, kteří aktivovali WaveLab 8 (včetně plnohodnotné retail verze, EDU verze, updatů a upgradů) dne 29.1.2014 nebo později, mají nátok v rámci Grace Period na aktualizaci na WaveLab 8.5 zdarma.

Grace Period
[zdroj: www.steinberg.net]
Vezměte prosím na vědomí, že aktivací se rozumí okamžik, kdy je vložen aktivační kód v aplikaci eLicenser Control Center (eLCC). Datum aktivace je rozhodující faktor – nikoliv datum koupě nebo registrace.

Aktualizace Grace Period bude k dispozici od okamžiku vydání WaveLab 8.5.

Jak získat aktualizaci v rámci Grace Period?

WaveLab aktivovaný před oficiálním vydání WaveLab 8.5

 1. Spusťte aplikaci eLicenser Control Center, kterou naleznete ve Start/Programs/eLicenser ve Windows a nebo ve složce Applications v Mac OS X. Klikněte na tlačítko "Maintenance". Vaše licence bude nahrazena licencí WaveLab 8.5 a otevře se Steinberg Grace Period.
 2. Vložte své eLicenser číslo a klikněte na "Check for Grace Period eligibility". Jakmile bude ověřena způsobilost pro Grace Period, zobrazí se odkaz ke stažení.
 3. Stáhněte aktualizaci WaveLab 8.5 a spusťte instalaci.


WaveLab 8 aktivovaný po oficiálním vydání WaveLab 8.5.

 1. Spusťte aplikaci eLicenser Control Center, kterou naleznete ve Start/Programs/eLicenser ve Windows a nebo ve složce Applications v Mac OS X. Vložte aktivační kód pro WaveLab 8. Do vašeho eLicenseru bude automaticky uložena licence WaveLab 8.5 a otevře se Steinberg Grace Period.
 2. Vložte své eLicenser číslo a klikněte na "Check for Grace Period eligibility". Jakmile bude ověřena způsobilost pro Grace Period, zobrazí se odkaz ke stažení.
 3. Stáhněte aktualizaci WaveLab 8.5 a spusťte instalaci.
Comments