Novinky‎ > ‎

Vydáno Nuendo 7

přidáno: 25. 6. 2015 12:36, autor: Martin Jirsák   [ aktualizováno 29. 6. 2015 13:26 ]
Právě bylo vydáno Nuendo 7! Jedná se o nejnovější generaci našeho oceňovaného zvukového post-produkčního softwaru, jehož vydání bylo oznámeno již před několika měsíci v rámci Game Developers Conference v San Franciscu.Nové vlastnosti Nuendo 7
 • Game Audio Connect: Přímé spojení do herního zvukového middlewareu Audiokinetic Wwise, s integrací správy verzí od Perforce.
 • ReConform: plně integrované řešení pro automatické přiřazení zvuku k obrazu, včetně funkce náhledu.
 • Moderní přenášení mezi projekty pro snadnou výměnu zvukových stop včetně audio souborů a dat mezi různými projekty Nuendo.
 • VCA fadery pro práci s obrovskými projekty a možnost míchání s druhou vrstvou.
 • Render Export a Render-in-place umožňuje snadný rendering jednotlivych vybraných zvukových událostí, včetně podrobného nastavení pojmenování jednotlivých souborů a jejich uložení na pevný disk a nebo v rámci daného Nuendo projektu.
 • Nové efekty a aktualizované plug-iny včetně Multiband Expander, Multiband Envelope Shaper, VST Bass Amp, Quadrafuzz v2 a dalších.
 • Vylepšená práce s okny, včetně nového organizéru pracovních ploch, stejně jako nové zóny Racks s dokovatelným MediaBay.
 • Zásadně vylepšen výkon aplikace, včetně rychlejšího načítání a rychlejší a hladší odezvy programu.
 • Vylepšený Design: přepracovaný seznam stop a Inspector, vylepšený EQ v Channel Strip.
 • Další vlastnosti a vylepšení jako je správce plug-inů, VST Connect SE 3 a další.
Nuendo je určeno pro zvukovou postprodukci filmů a TV spotů.

Nuendo je volbou číslo jedna při tvorbě zvuku ke hře.

Nuendo nabízí kompletní vybavení pro záznam dabingu a ruchů.


Plná verze Nuendo 7 je k dispozici u lokálních prodejců nebo z internetového obchodu Steinberg. Řada různých aktualizací ze starších verzí je k dispozici exkluzivně z internetového obchodu Steinberg. Zákazníci, kteří aktivovali Nuendo 6.5 nebo starší verzi dne 20.4.2015 nebo později, mají v rámci Grace Period nárok na aktualizaci na poslední verzi Nuendo zdarma.

Z internetového obchodu Steinberg je nyní také k dispozici volitelný rozšiřující balík Nuendo Expansion Kit (NEK) 7, který sestává s dalších "více hudebně orientovaných" vlastností jako jsou Chord Pads a Groove Agent SE 4 Acoustic Agent.Podrobnosti o novinkách
Nuendo 7 je leaderem inovací v každém aspektu práce se zvukem k obrazu. Nabízí jedinečné vlastnosti pro zvukovou produkci her, TV a filmovou post-produkci. Nuendo 7 nabízí více specifických možností v těchto odvětvích zvukové postprodukce, než jakýkoliv jiný zvukový software. Počínaje integrací herního middleware, přes Re-conforming, až po automatizovaný záznam dialogů (ADR).

Game Audio Connect
Nuendo 7 představuje Game Audio Connect, nové rozhraní pro zvukovou produkci v herním průmyslu.

http://www.steinberg.net/index.php?eID=tx_nawsecuredl&u=0&g=0&t=1435698777&hash=85b05ac6f614dfad00445463143228b4b4fbda9f&file=fileadmin/_processed_/csm_Wwise_exchange_d01027ce7b.png
Integrace s middleware Audiokinetic Wwise
Namísto ukládání zvukových událostí na pevný disk jeden po jednom a následného importu do Wwise, šetří Nuendo 7 hodiny vašeho času: jednoduše přetáhněte zvukové soubory včetně konverze různých složek názvu, názvu projektu, cesty ke složce a názvu stopy přes Game Audio Connect přímo do Wwise. Rozlučte se s nudnými manuálními konfiguracemi, importováním a exportováním dialogů.

Otevřete Nuendo projekt z Wwise
Drahocenný čas v produkci ušetříte i v okamžiku, kdy jdete zpět od zvukových událostí ve Wwise do příslušného projektu Nuenda. Pomůže vám obnovení původního Nuendo projektu z daného zvukového souboru.

Správa verzí od Perforce
Bez povšimnutí nemůže zůstat ani fakt, že Game Audio Connect nabízí bezproblémovou integraci s Perforce: jakákoliv změna v projektu Nuendo 7 je automaticky na pozadí monitorována.

Přeuspořádání pro filmovou a TV postprodukci
Tvůrci filmů a TV spotů budou jistě všichni znát následující scénář: celý projekt a všechny jeho zvukové soubory už perfektně sedí s obrazem, ale najednou dorazí přestříhaná verze. Algoritmus pro přeuspořádání, který je součástí Nuendo, detekuje změny v obraze na bázi porovnání EDL (původních a nových seznamů EDL). Vygeneruje seznam změn, který je následně použit pro samotný proces přeuspořádání. Ještě dříve, než samotný proces začne, nabídne Nuendo 7 náhled předpokládaného výsledku. K dispozici je řada možností, jak lze výsledek upravit, včetně chování v oblasti mezer, výběru jiného shodného algoritmu, až po různé možnosti procesování a umístění značek.Rendering a výměna souborů

Render-in-place
Nová funkce Render in-place umožňuje snadný export MIDI a zvukových partů. Můžete přesně definovat, co má být do exportu zahrnuto. Jediným příkazem bude vytvořena nová audio stopa s veškerým nastavením efektů, které je převzato z původní zdrojové stopy, plus je ve stopě obsažen vyrenderovaný zvukový materiál, včetně neporušených hranic jednotlivých událostí. To vše bude načteno a integrováno zpět do aktuálního projektu Nuendo.

Render Export
Funkce Render Export exportuje vámi vybrané sekce zvukových a MIDI souborů jako bloky událostí a nebo jako jeden soubor. Naprosto přesně můžete definovat, co má být během renderingu bráno v potaz, a co má být ignorováno; může se například jednat pouze o soubor bez efektů a nebo může obsahovat veškeré nastavení kanálu a nebo dokonce kompletní signálovou cestu. Navíc je k dispozici mocný nástroj pro přesné schéma názvu, což vám umožní ovlivnit, jak budou vyrenderované zvukové soubory pojmenovány.

Moderní spolupráce mezi projekty

Nová funkce "Import audio tracks from project" (nazývaná často také jako "Import Session Data") usnadňuje přenos zvukových stop včetně veškerých zvukových událostí a souvisejících dat z jednoho Nuendo projektu do jiného, aniž by bylo vůbec nutné zdrojový projekt otevírat. A do projektu jsou samozřejmě přenesena také všechna relevantni data jako jsou plug-iny, směrování signálu a automatizační data.Uživatelské rozhraní a pracovní postupy

Vylepšená práce s okny
Nuendo 7 přináší nový způsob práce s okny, včetně nového správce pracovních ploch (Workspaces). Díky tomu bude vaše workflow mnohem efektivnější. Okna lze libovolně rozmístit na jakýkoliv displej a maximalizovat, obnovovat, minimalizovat a uspořádávat do dlaždic pomocí standardních příkazů operačního systému Windows. Windows nyní také slučují všechna okna Nuendo do jediné ikony lišty Start. K dispozici jsou také náhledy obsahu jednotlivých oken. Režim “Always On Top” (vždy navrchu) nyní funguje pro menší okna jako jsou například plug-iny i v případě, že je toto malé okno umístěno nad maximalizovanými okny, jako je například MixConsole.

Dokovatelný Instrument rack a MediaBay
MediaBay a VST Instrument Rack lze nyní zobrazit v pravé části projektového okna. Výsledkem je nová a efektivnější Rack zóna, která vám umožňuje lepší soustředění se na vaší kreativitu a snižuje počet otevřených oken, které pro svou práci potřebujete.

Nový design seznamu stop a Inspectoru
Přepracovaný seznam stop a Inspector je nyní lépe čitelný. Názvy stop se hledají snáz. A redukovaná sada ovládacích prvků stop v seznamu stop snižuje nepořádek.

Mixing

VCA Fadery
Technologie VCA faderu vám v MixConsole Nuendo umožňuje vytvářet druhou mixážní "vrstvu". VCA fadery v Nuendo 7 vám nejen že pomohou při tvorbě komplexních mixů pro film a TV projekty, nabízejí také moderní způsoby automatizace. S použitím funkce Combine VCA fader automation můžete okamžitě sloučit křivku automatizace VCA faderu s automatizační křivkou ovládaného faderu zvukové stopy a nebo faderu Group kanálu.

Vylepšen EQ Channel Stripu
EQ modul Channel Stripu zobrazuje užitečné informace o aktuální pozici myši nad samotným EQ, jako je gain, frekvence a odpovídající výška tónu. Namísto frekvence v Hz můžete pro každé jedno pásmo EQ zadávat hodnoty výšky tónu, plus centy. Sekce “Pre” navíc nyní nabízí možnost volitelné strmosti 6, 12 (výchozí), 24, 36 a 48 jak pro high-, tak low-cut.

Nové a aktualizované plug-iny

Multiband Expander
Multiband Expander vám umožní upravovat dynamický rozsah vašich stop. Zvolte různé a nezávislé nastavení pro každé jedno ze čtyř frekvenčních pásem, které jsou k dispozici a vytvořte tak širší dynamický rozsah a nebo jednoduše snižte nežádoucí šum. Multiband Expander nabízí také speciální “Live” režim bez latence, který umožňuje použití tohoto plug-inu v prostředí živého zvučení nebo záznamu.

Multiband Envelope Shaper
Multiband Envelope Shaper pomáhá přinášet detailní zvuk sady bicích během mixu, poradí si s úlohami pro mastering nebo při kreativním (pře-)tvarování zvuku. Příchozí zvukový signál rozdělí až do čtyřh frekvenčních pásem a umožňuje vám libovolně měnit charakteristky náběhu a uvolnění každého jednoho pásma nezávisle, díky čemuž můžete kompletně přepracovat strukturu transientů.

VST Bass Amp
VST Bass Amp nabízí kompletní sadu zesilovačů, kabinetů a stomp boxů, které potřebujete pro klasický křupavý rockový zvuk nebo opatrné a smetanové funky zvuky – a všechno mezi tím.

VST Bass Amp obsahuje šest modelů zesilovačů a čtyři klasické reproduktory, které byly nahrány osmi různými mikrofony a s různými pozicemi mikrofonů. Díky tomu lze reprodukovat jedinečný charakter původních originálů. Vytvořte kompletní sadu sestávající ze zesilovače, více než 20 klasických stomp box efektů, kabinetu, modelu konkrétního mikrofonu, včetně jeho pozice.

“VST Bass Amp je velmi flexibilní a má všechny zvuky, které hledám.” MarloweDK

Quadrafuzz v2
Legenda se vrací! Quadrafuzz v2 umožňuje nezávislé zkreslení až čtyřech pásem, ale zároveň máte plnou kontrolu nad harmonickým zkreslením i šikovnými efekty zpoždění. Umožní vám nakroutit cokoliv od tmavého a výrazného zkreslení s obrovským množstvím bit-crush a zpoždění, až po světlé a téměř akusticky znějící teplá zkreslení. Quadrafuzz v2 je vaše nová efektová jednotka pro zkreslení, kterou lze použít na jakýkoliv nástroj nebo zvuk. Návrh je postaven na originálním Quadrafuzz Craiga Andertona a od něj samotného získal oficiální “Yeah!”.
HALion Sonic SE 2 (NOVĚ v Nuendo 7/dříve obsažen v NEK)
Dříve byl HALion Sonic SE obsažen pouze v Nuendo Expansion Kit (NEK), ale nyní je přímo součástí sady plug-inů pro Nuendo. HALion Sonic 2 je kompaktní verzí nejmodernější generace uznávaného ROMpleru a syntezátoru firmy Steinberg – HALion Sonic a nabízí celou řadu přepychových nových zvuků a nástrojů.Padshop (NOVĚ v Nuendo 7/dříve obsažen v NEK)
Dříve byl Padshop obsažen pouze v Nuendo Expansion Kit (NEK), ale nyní je přímo součástí sady plug-inů pro Nuendo. Padshop se chlubí tou nejlepší granulární, kterou využijete pro tvorbu fantasticky znějících sférických a nádherných vyvíjejích se zvukových struktur. Tento velkolepý syntezátor je navržen tak, aby vašim trackům dodal příchuť budoucnosti.Aktualizovaný DeEsser, Multiband Compressor a Tuner
DeEsser je nyní k dispozici také jako jeden modul Channel Stripu a přidává plnohodnotnou podporu side-chain, což vám umožňuje omezení vysokých a nízkých frekvencí. K dispozici je také velmi praktická funkce náslechu, která umožňuje přehrávat pouze ten signál, který bude ve výsledku odebírán. Multiband Compressor nyní podporuje side-chain, i možnosti nezávislých úprav a poslech jednotlivých frekvencí samostatně pro každé jedno ze čtyř pásem, které jsou k dispozici. Aktualizovaný plug-in ladičky (Tuner) je nyní vybaven režimem stroboskopického ladění. Nastavit lze základní frekvenci a k dispozici je větší displej, což usnadňuje čtení.

Další vylepšení

Nuendo 7 zavádí podporu timecode s 50 fps, stejně jako nové schéma pro zadávání timecode v Transport bar. Metadata zvukových událostí se navíc již nezobrazují pouze v Info ine, ale také v události samotné. Možnost "Automation follows events" se nyní vztahuje i na ořez zepředu i zezadu, takže editace je teď mnohem jednodušší, protože automatizační křivky budou ve stopě zapsány i když bude zvuková událost zkracována a nebo prodlužována.

Vylepšení výkonu – ASIO Guard 2
ASIO Guard 2 používá nízkou latency pouze na těch stopách, kde na nízké latenci záleží. Na přehrávaných stopách je naopak použita vyšší latence, která šetří výkon. Nyní jsou podporovány i nástrojové stopy, včetně multi-timbrálních a nástroje na bázi samplingu, které jsou závislé na streamování dat z pevných disků. Rozšířena byla interní vyrovnávací paměť ASIO-Guard, což zlepšuje výkon zpracování zvuku. Jednoduše nahrávejte a monitorujte stopy v reálném čase a to i v projektech náročných pro procesor.

Detekce tempa z MIDI
Nová detekce tempa z MIDI vám umožňuje jamovat spolu s MIDI stopou, aniž byste se museli pevně držet metronomu. I přesto, když je váš záznam úplně mimo synchronizaci s mřížkou projektu a tempo stopou, nová funkce detekce tempa zrekonstruuje jakoukoliv změnu tempa vašeho hudebního projevu a upraví mřížku tak, aby přesně seděla s vaším hudebním výkonem pro další úpravy.

Správce plug-inů
Nový správce plug-inů umožňuje třídit a seskupovat plug-in efekty a nástroje na nejvyšší úrovni a nebo do uživatelských podskupin. Nalezení toho pravého plug-inu je mnohem jednodušší a umožňuje vám to soustředit se na to, co je opravdu důležité. Vytvořte vícero různých kolekcí a sad ze všech nainstalovaných plug-in efektů a nástrojů a pak se mezi nimi snadno přepínejte!

VST Connect SE 3
VST Connect SE umožňuje záznam zvukových a MIDI dat přes internet. Pro ještě lepší využití VST Connect SE bylo grafické prostředí tohoto plug-inu kompletně předesignováno a plug-in byl navíc plnohodnotně integrován do Nuendo. To zásadně snižuje čas potřebný pro nastavení a spojení.
Aktualizace zdarma?

Aktivovali jste předchozí verzi Nuendo 20.4.2015 nebo později?

Všichni zákazníci, kteří aktivovali starší verzi Nuendo (včetně plných komerčních verzí, EDU verzí, updatů a upgradů) dne 20.4.2015 nebo později, mají nárok zdarma získat aktualizaci na Nuendo 7.

Vezměte prosím na vědomí: Aktivací Nuendo se rozumí okamžik vložení aktivačního kódu v aplikaci eLicenser Control Center (eLCC). Právě datum aktivace je rozhodujícím faktorem – nikoliv datum nákupu, či datum registrace Nuendo.

Jak získat aktualizaci zdarma?

Nuendo aktivováno mezi 20.4.2015 a 25.6.2015
 1. Spusťte aplikaci eLicenser Control Center, která se nachází v menu Start/Programs/eLicenser ve Windows PC nebo ve složce Applications v Mac OS X. Klikněte na tlačítko “Maintenance”. Vaše licence bude nahrazena licencí Nuendo 7 a otevře se webová stránka Steinberg Grace Period.
 2. Zadejte číslo svého USB-eLicenser a klikněte na “Check for Grace Period eligibility”. Jakmile bude potvrzena způsobilost licence k bezplatné aktualizaci, zobrazí se odkaz ke stažení Nuendo.
 3. Stáhněte si aktualizaci Nuendo 7 a spusťte instalaci.

Nuendo aktivováno 26.6.2015 nebo později
 1. Spusťte aplikaci eLicenser Control Center, která se nachází v menu Start/Programs/eLicenser ve Windows PC nebo ve složce Applications v Mac OS X. Zadejte aktivační kód produktu Nuendo. Na váš USB-eLicenser se automaticky uloží licence Nuendo a otevře se webová stránka Steinberg Grace Period.
 2. Zadejte číslo svého USB-eLicenser a klikněte na “Check for Grace Period eligibility”. Jakmile bude potvrzena způsobilost licence k bezplatné aktualizaci, zobrazí se odkaz ke stažení Nuendo.
 3. Stáhněte si aktualizaci Nuendo 7 a spusťte instalaci.

Systémové požadavky

Mac OS X
Mac OS X verze 10.9/10.10*

Windows
Windows 7***/Windows 8.x*

Procesor Intel Core nebo AMD Dual Core
8 GB RAM (minimálně 4 GB RAM)
15 GB volného místa na pevném disku
Rozlišení displeje 1920 x 1080 (minimálně 1366 x 768)
Grafická karta s podporou DirectX 10 a WDDM 1.1 (pouze Windows)
USB port pro USB-eLicenser (správa licence)
Zvukové rozhraní kompatibilní s daným operačním systémem.**
DVD-ROM dual-layer mechanika
Pro aktivaci produktu, nastavení uživatelského účtu a registraci produktu je nutné připojení k internetu. Pro kompletní aktuální instalaci mohou být stahována další data.

* Obsažena je nativní 32-bitová a 64-bitová verze Nuendo.
** Pro nízkou latenci je doporuřen hardware kompatibilní s ASIO.
*** Ve Windows 7 musí být aktivní režim Aero.Comments