Novinky‎ > ‎

Představení UR242

přidáno: 11. 3. 2015 12:25, autor: Martin Jirsák   [ aktualizováno 11. 3. 2015 23:40 ]
Posledním článkem série zvukových rozhraní UR, je UR242. Jedná se o USB 2.0 rozhraní se 4 vstupy a 2 výstupy, a stejně jako ostatní UR, se může pochlubit zvukovou kvalitou 24-bit/192 kHz. Nicméně tím nejzajímavějším jsou možná obsažené efekty poháněné interní DSP jednotkou, které se v této cenové kategorii zřejmě již staly raritou.

UR242 zatím není k dispoici u místních prodejců, ale je již tento měsíc k dispozici v internetovém obchodě Steinberg.

Základní vlastnosti UR242 v bodech
  • 24-bit/192 kHz USB 2.0 zvukové rozhraní
  • 2 prvotřídní mikrofonní předzesilovače D-PRE s podporou phantomového napájení +48 V
  • 2 kombinované vstupy s PAD (Hi-Z přepínač na vstupu 1), 2 linkové TRS vstupy, 2 linkové TRS výstupy a sluchátkový výstup se samostatným ovladačem hlasitosti
  • DSP monitoring s REV-X reverbem, Channel Stripem a Guitar Amp Classic (obsažené jsou také verze VST 3 plug-inů) naprosto bez latence
  • Aplikace dspMixFx editor pro Windows, Mac OS X a iOS.
  • MIDI vstup a výstup
  • Robustní kovové tělo
  • Loopback funkce pro streamování živého představení na Internet
  • Kompatibilita napříč platformami pro Windows, Mac OS X a iPad (s adaptérem Apple iPad Camera Connection Kit/Lightening na USB Camera)

Buďte připravení na záznam hudby ve studiové kvalitě kdykoliv – z vašeho notebooku a nebo s iPadem a UR242. Díky vynikající zvukové kvalitě, kvalitě zpracování převyšující svou cenovou kategorii, kombinaci kvalitních komponentů a moderní vestavěné efektové jednotce, nabízí UR242 řešení pro obrovské množství použití v mobilní zvukové a hudební produkci.Moderní přenosné produkční řešení
UR242 muzikantům a producentům nabízí mnohem víc, než jen mobilní I/O zařízení, nebo dokonce zvukové rozhraní; UR242 je mobilní produkční řešení. To proto, že v sobě spojuje fantasticky znějící vstupy a výstupy a spolehlivost s moderní efektovou jednotkou postavenou na DSP, kterou můžete použít s vaším DAW softwarem. A to za cenou, která je ještě stále snadno dostupná.

Zapůsobí
UR242 nabízí dokonalé vyvážení mezi třemi životně důležitými faktory: kvalita, mobilita a náklady. Prvotřídní komponenty a integrovaná efektová jednotka jsou navrženy tak, aby se vešly do malého, ale robustního rozhraní za neobyčejně přijatelnou cenu – to je UR242.

Nahrávejte zpěvy, kytary, MIDI zařízení a další zvuková zařízení s až 4 zvukovými kanály najednou v nedotčené kvalitě 24/192. Bez jakýchkoliv kompromisů, pokud jde o spolehlivost: díky celokovovému tělu je UR242 připravena na drsné zacházení v mobilním světě. Může být použita od nahrávacího studia, přes hotelový pokoj, v domácím nahrávacím koutu, až po zkušebnu vaší kapely. UR242 nabízí vlastnosti a kvalitu, která pokryje obrovskou škálu produkčních situací.

Plná integrace s jakýmkoliv DAW
Zvuková rozhraní UR série lze snadno integrovat – jak byste očekávali – s Cubase, ale také s ostatními DAW. Stejně jako 19” rackový model UR série, nabízí UR242 monitoring bez latence s pomocí vestavěné DSP FX se SSP2 DSP čipem a nejmodernější technologií dspMixFx. To vám dává možnost monitoringu signálu s DSP, bez ohledu na to, jaké DAW používáte.

Pokud používáte Cubase, UR242 nepřidává žádné další virtuální mixy v podobě dalších aplikací! Všechny aspekty vstupů, výstupů a ovládání DSP jsou k dispozici přímo z Cubase. Jakmile nainstalujete rozhraní UR242  Cubase automaticky zařízení rozpozná a začlení ho do produkčního prostředí Cubase.

Propojení s iPadem
Připojte UR242 k iPadu a využijte režimu Class Compliant. Hudební produkční aplikace pro iOS, jako je Cubasis od Stienberg jsou perfektním způsobem, jak nastínit své nápady buď doma a nebo na cestách. Pak stejné rozhraní připojíte k počítači PC nebo Mac a své hudební nápady pozdvihnete na vyšší úroveň.

Použití

Výjimečné mobilní produkční řešení
S působivou sadou vstupů a výstupů, moderní DSP FX jednotkou, hvězdnými komponenty a kompaktními rozměry je UR242 výjimečným rozhraním, které nabízí vyvážený poměr mezi zvukovou kvalitou a moderními produkčními nástroji.

Profesionální studio doma
S DAW, virtuálními nástroji, sadou plug-in efektů, které nabízejí nebývalou zvukovou kvalitu za cenu nepřevyšující ceny notebooků, je na stejné úrovni jako nejdražší studio. Mnozí muzikanti a producenti vyžadují kompaktní, přenosné zvukové rozhraní, které nabízí shodné funkce a zvukovou kvalitu. UR242 obsahuje komponenty a technologie, které jsou v této třídě nebývalé.

Profesionální kytaristé a basisté
Ať už jste studiový kytarista nebo hrajete živě s využitím notebooku jakožto flexibilního digitálního kytarového aparátu, UR242 je optimalizovaná pro kytaristy. Virtuální předzesilovače DSP jednotky vám nabízejí úžasně živý, dynamický zvuk při monitoringu a to s nulovým zpožděním. Balík Guitar Amp Classic FX nabízí na výběr ze čtyř různých analogových zesilovačů, stejně jako plnou kontrolu nad těmito překvapivě realistickými klasickými lampovými zesilovači. Hi-Z vstup na 1. kanálu ze dvou kombinovaných vstupů UR242  vám umožní připojit kytaru nebo basu přímo do rozhraní a okamžitě vstup přizpůsobí vysoko-impedančnímu signálu kytary. Přidejte k tomu skvělou zvukovou kvalitu, robustní kovové tělo, kompletní integraci s Cubase a snadnou instalaci i nastavení, a bude jasné, proč kytaristé, kteří požadují mobilní řešení pro notebooky a iPad již nemusejí hledat nic jiného.

Klávesáci
Klávesoví hráči a hráči na digitální piana nebo stage piana, kteří vyžadují mobilní rozhraní, najdou v UR242 přesvědčivý mix. Dva linkové vstupy a MIDI port nabízejí “paralelní” záznam zvukového signálu a MIDI dat, která jsou připravena pro další úpravy nebo mix ve vašem DAW a nebo je lze přes hlavní výstupy směrovat ven do hlavního mixážního pultu pódia. A s neuvěřitelnou zvukovou kvalitou v dané cenové třídě nabízí UR242 kompletní vybavení a zároveň cenovou dostpunost i pro ty nejnáročnější hráče na digitální klávesové nástroje.

Mobilní záznam až pro tři muzikanty
Nahrát malou skupinu nebo duet na mobilním systému – ve studiové kvalitě – to je jeden z mnoha dalších úkolů, ve kterých UR242 vyniká. Použijte mikrofon pro zpěváka nebo kytaristu, který každý zpívá nebo hraje přes dynamický nebo kondenzátorový mikrofon a k tomu přidejte stereo pár dostupných vstupů pro klávesáka. Všechny tři zdroje lze nahrát současně v naprosto čisté zvukové kvalitě až do 24bit a 192 kHz. Mikrofonní předzesilovače D-PRE nabízejí neuvěřitelně transparentní zvuk, který zaznamená i ty nejjemnější detaily vašeho zpěvu nebo nástroje. A pokud během přípravy obdrží UR242 pár úderů, není důvod k panice: kovové tělo UR242 a vynikající kvalita zpracování, to zvládne.

V zádech kapely
Muzikanti a kapely často přemýšlejí, jak obohatit svůj živý zvuk nějakým podkladem a doprovodnou stopou z Cubase nebo jiného DAW, které běží v notebooku nebo iPadu. Kromě zvukových stop lze použít MIDI data pro ovládání světel nebo dalšího vizuálního vybavení, které je se skladbou perfektně synchronní. Jakožto robustní, vysoce kvalitní mobilní řešení je UR242 ideálním rozhraním pro přehrávání předem připravených podkladových stop, které jsou nasměrovány přímo do hlavního pódiového mixu. Ovladače ASIO, CoreAudio a WDM byly důkladně testované s cílem zajistit bezchybný provoz, a to i při nízké latency a nebo vysoké bitové hloubce nebo vzorkovací frekvenci. Kovové tělo vydrží nevyhnutelné údery a škrábance, které se na jevišti stávají. Robustní napájecí adaptér zajistí skálopevnou dodávku elektřiny bez ohledu na energetickou náročnost interního napájení USB z notebooku. V UR242 se skloubí spolehlivost s hvězdnou zvukovou kvalitou a to z ní činí ideální volbu pro kapely a interprety.


Comments