Novinky‎ > ‎

Dorico 1.1

přidáno: 10. 7. 2017 12:43, autor: Martin Jirsák
Firma Steinberg vydala aktualizaci Dorico 1.1. Jedná se dosud o nejzásadnější aktualizaci naší nové notační aplikace a přidává řadu vlastností, které byly uživately nejčastěji požadovány.

Nejzásadnější aktualizací je podpora akordických symbolů, které lze vkládat přímo z MIDI klaviatury a nebo psaním na počítačové klávesnici. Práce s akordy je tak jednoduchá. Akordy ze vkládat tak rychle, jak rychle o nich dokážete přemýšlet. Dorico vytváří příslušné akordické symboly a pomocí desítek klobálních nastavení vám umožňuje jejich podobu dokonale vyladit. A nebo můžete dokonce každý jeden symbol upravovat v grafickém editoru.

Další nové vlastnosti
  • Nové čáry zakončení opakování, které jsou vytvořené během okamžiku a v perfektní pozici – kompletně automaticky.
  • Nové klavírní pedály pro ty nejnáročnější techniky – včetně částečných pedálů, změn pedálu v průběhu a mnoho dalšího.
  • Jedinečné inteligentní frázování not při krokovém MIDI vstupu, které automaticky opravuje nejčastější enharmonické chyby na vstupu.
  • Rozšířené možnosti úprav s možností posouvání dynamických znamének, obloučků, praporků, oktávových linek a další úpravy notace jednoduše pomocí myši s inteligentním zarovnáváním do ideální pozice.
  • Nové možnosti výběru umožňující rychlé vybrání událostí určitého typu pro následnou editaci.
  • Precizní úpravy mezer rytmu navržené s pomocí profesinálních odborníků.
  • Rozšířené možnosti ve správě projektu, umožňující načítání hudebních formátů jako jsou soubory MusicXML přímo do aktivního projektu a možnost exportu sekcí vašeho projektu do souborů typu Dorico, MIDI, MusicXML a zvukových formátů.

Dorico 1.1 obsahuje desítky dalších vylepšení a oprav. Tato aktualizace je doporučena všem majitelům Dorico a z webových stránek Steinberg je ke stažení zdarma, zde.

S potěšením také oznamujeme, že nabídka crossgradů z Finale, Sibelius a Notion na Dorico za omezenou cenu byla prodloužena do konce září 2017.
Comments