Novinky‎ > ‎

Cubase Pro 8.5 a Cubase Artist 8.5

přidáno: 2. 12. 2015 10:55, autor: Martin Jirsák   [ aktualizováno 3. 12. 2015 10:13 ]
Po loňském vydání oceňované osmé verze Cubase jsme zpět s novou aktualizací Cubase Pro a Cubase Artist, které se pyšní působivými novými funkcemi, počínaje nástrojem pro online spolupráci VST Transit, přes druhou generaci Retrologue, až po široké pole vylepšení, která vycházejí přímo od uživatelů.

Přehled nových vlastností
 • VST Transit nabízí cloudovou spolupráci mezi hudebníky a producenty z celého světa.
 • Retrologue 2 poskytuje nové fascinující zvukové možnosti a stovky nových presetů.
 • Lepší odezva prostředí MixConsole s přepracovanými ovladači.
 • Vytáhněte stopy z již existujících projektů do své nové skladby jen v několika málo krocích.
 • Modernizovaný Key Editor a Drum Editor pro rychlejší a intuitivnější editaci MIDI dat.
 • Vylepšené Chord Pads s novým režimem Sections Play a uživatelsky přizpůsobitelnými akordickými symboly.
 • Profile Manager ukládá a načítá preference a nastavení programu (pouze v Cubase Pro 8.5).
 • Vylepšená infrastruktura Transport menu i panelu nabízí přehlednější prostředí.
 • Jednoúčelové značky Punch In a Punch Out, nezávislé na pozici lokátorů pro ještě větší flexibilitu záznamu Audio a MIDI.
 • Integrovaný zPlane ve verzi 3 nabízí mimořádný algoritmus pro Time Stretch a Pitch Shift.
U místních prodejců a z internetového obchodu Steinberg jsou Cubase Pro 8.5 a Cubase Artist 8.5 k dispozici od 2. prosince 2015. Různé aktualizace ze starších verzí a nebo nižších derivátů Cubase jsou k dispozici v internetovém obchodě Steinberg.

Zákazníci, kteří aktivovali Cubase Pro 8 a Cubase Artist 8 dne 15. října 2015 nebo později, mají nárok na bezplatnou aktualizaci, v rámci tzv. Grace Period, na nejnovější verzi.

Novinky Cubase Pro 8.5 a Cubase Artist 8.5

Díky této komplexní aktualizaci je zážitek z Cubase ještě příjemnější. Obsažena jsou vylepšení vyvinutá přímo na žádosti mnoha profesionálních uživatelů Cubase z celého světa. Cubase Pro 8.5 a Cubase Artist 8.5 nabízí nejen vylepšené pracovní postupy, ale přidává také další kreativní nástroje. A nad tím vším je zabudovaný systém pro cloudovou spolupráci mezi muzikanty a producenty: VST Transit.

Zaměřeno na detail
Jen ztěží lze najít nějakou oblast, která nebyla ve verzi 8.5 upravena nebo vylepšena: od editování MIDI dat, přes úpravy v MixConsole a úpravy tempa, až po práci se stopami.
Záznam a Transport funkce
Přehlednější prostředí, lepší ovladatelnost a přidané nové vlastnosti, to je zárukou vylepšených pracovních postupů i pro ty největší a nejsložitější projekty.
Mix a práce se stopami
Přepracování uznávaného prostředí MixConsole a vylepšená práce se stopami a nástroji dělají mix a manipulaci se zvukovými kanály ještě intuitivnějšími.
Editace MIDI
Cubase je od prvního dne vyhlášena svou sadou nástrojů pro úpravy MIDI dat. Nyní je k dispozici ještě více nástrojů a možnosti, a to jak v Key Editoru, tak v Drum Editoru.


Pracovní postupy
S využitím informací od uživatelů Cubase jsme implementovali hordu vylepšení a návrhů tak, aby byly funkce Cubase ještě přístupnější a celkový zážitek příjemnější.Rozšířený Chord Pads a akordické symboly
Další prohloubení možností jednoho z nejinspirativnějších nástrojů pro tvůrce songů, který je v jakémkoliv DAW k dispozici. Rozšíření funkcí Chord Pads vám pomůže s tvorbou i těch největších skadatelských kusů.


MediaBay Racks
Najděte svůj mediální obsah ještě rychleji s pomocí MediaBay Rack, který je součástí přímo okna projektu. Díky ikonám a obrázkům VST nástrojů a jejich knihoven, balíků zvukového obsahu a kategoriím, je vyhledávání ještě jednodušší.

Retrologue 2

Retrologue 2 povznáší uznávaný virtuálně analogový syntezátor na novou úroveň. Přidává mnohá vylepšení, která jsou snadno dostupná a intuitivní.

Virtuální virtuóz
S mnoha novými vlastnostmi a vylepšeními je Retrologue 2 velkým krokem kupředu, aniž by ztrácel svou pozoruhodnou zvukovou teplotu a syrový analogový zvuk. Přidaný třetí oscilátor, nová polyfonická LFO a přidaná obálka jsou jen některými z řady vylepšení tohoto syntezátoru. Vysoce flexibilní arpeggiátor a pět naprosto nových efektů s inovativním tří-pásmovým Resonatorem v čele, otevírají nové možnosti více než 400 nových presetů, které ukazují, co nového pro vás Retrologue 2 má.


VST Transit

Cubase v cloudu! S tímto inovativním přístupem pro spolupráci muzikantů přes web nabízí VST Transit revoluční produkční možnosti v podobě sdílení mezi muzikanty nebo členy kapely.

Spolupráce v cloudu
Přímo součástí Cubase je nyní nová cloudová služba pro online spolupráci. Uploadujte audio a MIDI stopy na cloudové úložiště, pokračujte ve své práci z jiného místa a synchronizujte změny zpět na cloudové úložiště. A nebo spolupracujte a sdílejte projekty s přáteli a členy kapely. VST Transit nabízí až 500 MB volného prostoru a 1 GB přenesených dat měsíčně zdarma.

* Premium účty s většími úložišti a možnostmi přenesení většího množství dat budou k dispozici od poloviny ledna.S VST Transit Cubase vstupuje do nové éry hudební produkce a spolupráce. Jedná se o první krok do světa hudebního cloudu. Funkce budou v budoucnu pravidelně vylepšovány a rozšiřovány. Najděte muzikanty, instrumentalisty a zvukové mistry, se kterými byste se v reálném životě možná vůbec nikdy nepotkali. A přispějte svým vlastním dílem k výslednému projektu. Nikdy to nebylo jednodušší.

VST Transit v současnosti podporuje následující aspekty projektu
 • Audio stopy
 • Instrument stopy
 • MIDI stopy
 • Folder stopy
 • Steinberg VST3 nástroje
 • Mixer Fader, Pan
 • Steinberg VST3 Plug-iny mixážní konzole
 • Události Volume (hlasitost)
 • Události Mute (umlčení)
 • Hlasitost MIDI not
 • Tempo (fixní hodnota)
 • Sample Rate projektu
 • Bitová hloubka projektu
Aktualizace zdarma?

Aktivovali jste předchozí verzi Cubase 15.10.2015 nebo později?

Všichni zákazníci, kteří aktivovali starší verzi Cubase nebo Cubase Artist (včetně plných komerčních verzí, EDU verzí, updatů a upgradů) dne 15.10.2015 nebo později, mají nárok zdarma získat aktualizaci na Cubase Pro 8.5 nebo Cubase Artist 8.5.

Vezměte prosím na vědomí: Aktivací Cubase se rozumí okamžik vložení aktivačního kódu v aplikaci eLicenser Control Center (eLCC). Právě datum aktivace je rozhofujícím faktorem – nikoliv datum nákupu, či datum registrace Cubase.

Jak získat aktualizaci zdarma?Cubase nebo Cubase Artist aktivovaná mezi 15.10. a 2.12.2015

 1. Spusťte aplikaci eLicenser Control Center, která se nachází v menu Start/Programs/eLicenser ve Windows PC nebo ve složce Applications v Mac OS X. Klikněte na tlačítko “Maintenance”. Vaše licence bude nahrazena licencí Cubase Pro 8.5 nebo Cubase Artist 8.5 a otevře se webová stránka Steinberg Grace Period.
 2. Zadejte číslo svého USB-eLicenser a klikněte na “Check for Grace Period eligibility”. Jakmile bude potvrzena způsobilost licence k bezplatné aktualizaci, zobrazí se odkaz ke stažení Cubase.
 3. Stáhněte si aktualizaci Cubase Pro 8.5/Cubase Artist 8.5 a spusťte instalaci.

Cubase nebo Cubase Artist aktivovaná 3.12.2015 nebo později

 1. Spusťte aplikaci eLicenser Control Center, která se nachází v menu Start/Programs/eLicenser ve Windows PC nebo ve složce Applications v Mac OS X. Zadejte aktivační kód produktu Cubase nebo Cubase Artist. Na váš USB-eLicenser se automaticky uloží licence Cubase Pro 8.5 nebo Cubase Artist 8.5 a otevře se webová stránka Steinberg Grace Period.
 2. Zadejte číslo svého USB-eLicenser a klikněte na “Check for Grace Period eligibility”. Jakmile bude potvrzena způsobilost licence k bezplatné aktualizaci, zobrazí se odkaz ke stažení Cubase.
 3. Stáhněte si aktualizaci Cubase Pro 8.5/Cubase Artist 8.5 a spusťte instalaci.

Systémové požadavky

Mac OS X
Mac OS X verze 10.10/10.11*

Windows
Windows 7***/Windows 8.x*/10

Procesor Intel Core nebo AMD Dual Core
8 GB RAM (minimálně 4 GB RAM)
15 GB volného místa na pevném disku
Rozlišení displeje 1920 x 1080 (minimálně 1366 x 768)
Grafická karta s podporou DirectX 10 a WDDM 1.1 (pouze Windows)
USB port pro USB-eLicenser (správa licence)
Zvukové rozhraní kompatibilní s daným operačním systémem**
DVD-ROM dual-layer mechanika
Pro aktivaci produktu, nastavení uživatelského účtu a registraci produktu je nutné připojení k internetu. Pro kompletní aktuální instalaci mohou být stahována další data.

* Obsažena je nativní 32-bitová a 64-bitová verze Cubase.
** Pro nízkou latenci je doporučen hardware kompatibilní s ASIO.
*** Ve Windows 7 musí být aktivní režim Aero.

Comments