Novinky‎ > ‎

Cubase 8 PRO|VOLUCE

přidáno: 3. 12. 2014 14:59, autor: Martin Jirsák   [ aktualizováno 3. 12. 2014 16:20 ]

Cubase 8 nabízí nové zvukové nástroje, lepší produktivitu a více hudební kreativity. Cubase Pro 8 a Cubase Artist 8 sjednocuje technické inovace a uměleckou inspiraci; dvě výkonná a velmi dostupné produkční prostředí.


Cubase Pro 8 - PRO | VOLUTION


Co je nového v Cubase Pro 8 a Cubase Artist 8?

Nejnovější verze Cubase spojuje technické inovace a uměleckou inspiraci do jediného úžasně výkonného, ale zároveň přístupného produkčního prostředí. Uhlazenější, efektivnější, kreativnější a s novými nástroji pro práci se zvukem i hudebními nástroji, Cubase Pro 8 a Cubase Artist 8 je směsí nejmodernější zvukové technologie s inspirativními hudebními funkcemi, které jsou k dispozici v mimořádně intuitivním prostředí.Vývoj ke Cubase Pro

Přidáním “Pro” do názvu produktu je závazkem vůči producentům a mnoha dalším profesionálům z celého světa, kteří s Cubase pracují každodenně. Klade také důraz na vývoj vynikajících funkcí, které obsahují seriózní pracovní nástroje a inovativní technologie. To vše vám umožňuje splnit si své kreativní, hudebni ambice. A to dělá z Cubase Pro.


10 důvodů k updatu

 • Zlepšení výkonu pro možnost použití vícero virtuální nástrojů, vícero stop, ale i rychlejší načítání projektů.
 • VCA Faders* pro komplexní mix a automatizace.
 • Render in-place: okamžitý export MIDI a zvuku.
 • Vylepšená práce s okny na PC, možnost dockovatelného rack a MediaBay, plus přepracovaný seznam stop.
 • Plug-in manager: Uspořádejte, setřiďte a seskupte své efekty a nástroje.
 • Nové efekty Virtual Bass Amp, Quadrafuzz v2, Multiband Expander*, Multiband Envelope Shaper*.
 • Aktualizace mixu*: režim panenského území automatizace, přímé směrování signálu na výstupy a měřáky zobrazující zvukovou vlnu.
 • Allen Morgan Pop-Rock Toolbox: 30 Construction Kits, každá s 25 až 30 zvukovými- a MIDI smyčkami.

Zásadní přestavba enginu

Cubase 8 je pravděpodobně nejefektivnější a nejrychlejší DAW software, jaký je v současnosti k dispozici. Pro tuto verzi byl kompletně přepracován celý engine, díky kterému je Cubase mnohem rychlejší, plynulejší a elegantnější. Během vývoje byly nastaveny ambiciózní cílová kritéria a výsledky hovoří samy za sebe.

Avarage ASIO load

Obrovské projekty se otevírají až čtyřikrát rychleji, MixConsole dvakrát rychleji. Důsledkem nového zvukového enginu je také to, že i ty nejnáročnější virtuální nástroje a plug-iny efektů fungují neuvěřitelně efektivně. To umožňuje nastavení mnohem nižší latence, aniž byste zahltili svůj počítač.

* Měřeno na MacPro 4.1, Quad-Core, Intel Xeon, 2,6 GHz, 5GB RAM.
Skutečný výkon se může lišit v závislosti na konkrétní specifikaci systému.

ASIO Guard 2

ASIO Guard 2 používá nízkou latency pouze na těch stopách, kde na nízké latenci záleží. Na přehrávaných stopách je naopak použita vyšší latence, která šetří výkon. Nyní jsou podporovány i nástrojové stopy, včetně multi-timbrálních a nástroje na bázi samplingu, které jsou závislé na streamování dat z pevných disků. Rozšířena byla interní vyrovnávací paměť ASIO-Guard, což zlepšuje výkon zpracování zvuku. Jednoduše nahrávejte a monitorujte stopy v reálném čase a to i v projektech náročných pro procesor.Automatizace a mix deluxe


VCA Fadery*

Na analogových konzolích umožňovaly VCA fadery kontrolovat zisk kanálu pomocí stejnosměrného napětí (DC), který umožňoval pohyb skupiny faderů jediným řídícím faderem. VCA fadery v Cubase Pro 8 vám pomohou nejen vytvářet komplexní mixy, ale umožňují také pokročilejší pracovní postupy automatizace při použití funkce Combine VCA: sloučí automatizační křivku VCA faderu s automatizační křivkou řízeného faderu nebo skupiny faderů.


Direct routing*

Cubase Pro 8 obsahuje v MixConsole novou sekci přímého směrování signálu, která vám umožní nastavit skupinu vícero výstupů pro jeden zvukový zdroj. Signál lze do dalšího výstup nasměrovat pomocí jediného kliknutí myši. Vytvářejte různé verze mixu najednou.


Vylepšen EQ Channel Stripu

EQ modul Channel Stripu zobrazuje užitečné informace o aktuální pozici myši nad samotným EQ, jako je gain, frekvence a odpovídající výška tónu. Namísto frekvence v Hz můžete pro každé jedno pásmu EQ zadávat hodnoty výšky tónu, plus centy. Sekce “Pre” navíc nyní nabízí možnost volitelné strmosti 6, 12 (výchozí), 24, 36 a 48 jak pro high-, tak low-cut.


Panenská území automatizace*

Panenská území automatizačních stop zlepšují práci s automatizačními daty: pokud je funkce aktivní, nejsou na dané stopě mezi dvěma automatizačními událostmi zapsaná vůbec žádná automatizační data. Díky tomu je možné využít snadno prostoru mezi dvěma automatizačními událostmi pro nastavení parametrů.

Měřáky s tvarem vlny*

Nové měřáky (Wave Meter) Cubase Pro 8 zobrazují příchozí zvukové události v podobě tvaru vlny s předstihem. Už žádné přepínání tam a zpět mezi oknem projektu a MixConsole pro nalezení potřebné pozice v projektu a zjištění nadcházející zvukové události v rámci projektu.


VCA Faders, Wave Meters and more


Změňte svůj pohled


Dokovatelný Instrument rack a MediaBay

MediaBay a VST Instrument Rack lze nyní zobrazit v pravé části projektového okna. Výsledkem je nová a efektivnější Rack zóna, která vám umožňuje lepší soustředění se na vaší kreativitu a snižuje počet otevřených oken, které pro svou práci potřebujete.
Nový design seznamu stop a Inspectoru

Přepracovaný seznam stop a Inspector je nyní lépe čitelný. Názvy stop se hledají snáz. A redukovaná sada ovládacích prvků stop v seznamu stop snižuje nepořádek.
Správce plug-inů

Nový správce plug-inů umožňuje třídit a seskupovat plug-in efekty a nástroje na nejvyšší úrovni a nebo do uživatelských podskupin. Nalezení toho pravého plug-inu je mnohem jednodušší a umožňuje vám to soustředit se na to, co je opravdu důležité. Vytvořte vícero různých kolekcí a sad ze všech nainstalovaných plug-in efektů a nástrojů a pak se mezi nimi snadno přepínejte!
Vylepšená práce s okny

Cubase 8 přináší nový způsob práce s okny, včetně nového správce pracovních ploch (Workspaces). Díky tomu bude vaše workflow mnohem efektivnější. Okna lze libovolně rozmístit na jakýkoliv displej a maximalizovat, obnovovat, minimalizovat a uspořádávat do dlaždic pomocí standardních příkazů operačního systému Windows. Windows nyní také slučují všechna okna Cubase do jediné ikony lišty Start. K dispozici jsou také náhledy obsahu jednotlivých oken. Režim “Alway On Top” (vždy navrchu) nyní funguje pro menší okna jako jsou například plug-iny i v případě, že je toto malé okno umístěno nad maximalizovanými okny, jako je například MixConsole.


Render in-place

Nová funkce Render in-place umožňuje snadný export MIDI a zvukových partů. Můžete přesně definovat, co má být do exportu zahrnuto. Spusťte příkaz a vytvořena bude nová audio stopa s veškerým nastavením efektů, které je převzato z původní zdrojové stopy, plus je ve stopě obsažen vyrenderovaný zvukový materiál, včetně neporušených hranic jednotlivých událostí.
Render In place, MIDI tempo detection and Virgin TerritoZvukové úpravy


Quadrafuzz v2

Legenda se vrací! Quadrafuzz v2 umožňuje nezávislé zkreslení až čtyřech pásem, ale zároveň máte plnou kontrolu nad harmonickým zkreslením i šikovnými efekty zpoždění. Umožní vám nakroutit cokoliv od tmavého a výrazného zkreslení s obrovským množstvím bit-crush a zpoždění, až po světlé a téměř akusticky znějící teplá zkreslení. Quadrafuzz v2 je vaše nová efektová jednotka pro zkreslení, kterou lze použít na jakýkoliv nástroj nebo zvuk. Návrh je postaven na originálním Quadrafuzz Craiga Andertona a od něj samotného získal oficiální “Yeah!”.

VST Bass Amp

VST Bass Amp nabízí kompletní sadu zesilovačů, kabinetů a stomp boxů, které potřebujete pro klasický křupavý rockový zvuk nebo opatrné a smetanové funky zvuky – a všechno mezi tím.

VST Bass Amp obsahuje šest modelů zesilovačů a čtyři klasické reproduktory, které byly nahrány osmi různými mikrofony a srůznými pozicemi mikrofonů. Díky tomu lze reprodukovat jedinečný charakter původních originálů. Vytvořte kompletní sadu sestávající ze zesilovače, více než 20 klasických stomp box efektů, kabinetu, modelu konkrétního mikrofonu včetně jeho pozice.

“VST Bass Amp je velmi flexibilní a má všechny zvuky, které hledám.” MarloweDK

Multiband Envelope Shaper*

Multiband Envelope Shaper pomáhá přinášet detailní zvuk sady bicích během mixu, poradí si s úlohami pro mastering nebo při kreativním (pře-)tvarování zvuku. Příchozí zvukový signál rozdělí až do čtyřech frekvenčních pásem a umožňuje vám libovolně měnit charakteristky náběhu a uvolnění každého jednoho pásma nezávisle, díky čemuž můžete kompletně přepracovat strukturu transientů.

Multiband Expander*

Multiband Expander vám umožní upravovat dynamický rozsah vašich stop. Zvolte různé a nezávislé nastavení pro každé jedno ze čtyřech frekvenčních pásem, které jsou k dispozici a vytvořte tak širší dynamické rozsah a nebo jednoduše snižte nežádoucí šum. Multiband Expander nabízí také speciální “Live” režim bez latence, který umožňuje použití tohoto plug-inu v prostředí živého zvučení nebo záznamu.

Aktualizovaný DeEsser, Multiband Compressor a Tuner
DeEsser je nyní k dispozici také jako jeden modul Channel Stripu a přidává plnohodnotnou podporu side-chain, což vám umožňuje omezení vysokých a nízkých frekvencí. K dispozici je také velmi praktická funkce náslechu, která umožňuje přehrávat pouze ten signál, který bude ve výsledku odebírán. Multiband Compressor nyní podporuje side-chain s možností přizpůsobení nezávislým a monitorováním spouštějících frekvencí v každém ze čtyřech pásem, které jsou k dispozici. Aktualizovaný plug-in ladičky (Tuner) je nyní vybaven režimem stroboskopického ladění. Nastavit lze základní frekvenci a k dispozici je větší displej, což usnadňuje čtení.
Quadrafuzz v2, VST Bass Amp, Acoustic Agent


Ještě více kreativních možnostíGroove Agent SE 4 Acoustic Agent

Groove Agent SE 4 nyní obsahuje řadu prvků z mocného Acoustic Agent z Groove Agent 4 a zároveň kompaktní obsah, který je postaven na ultra-realistické akustické sadě bicích. Acoustic Agent vám poskytuje prvotřídního virtuálního bubeníka a neobsahuje pouze 20 stylů bicích patternů, ale také pokročilé funkce jako vestavěný mix pro Group kanály, Room a Overheady. Díky integraci do Cubase jsou všechny sady bicích automaticky namapovány jako příslušné mapy bicích v Drum Editoru Cubase.

Allen Morgan Rock-Pop Toolbox

Allen Morgan přichází s novými Construction Kits pro popové a rockové styly, které vám pomohou vyždímat z vašich nových nástrojů co nejvíce. Zároveň vám pomohou překonat blok velmi obávaného skladatele. Součástí Allen Morgan Rock-Pop Toolbox je 30 Construction Kit, každá s 25 až 30 zvukovými a MIDI smyčkami. Vše je nasměrováno do předem nadefinovaných nástrojů, včetně nastavení Channel Stripu a mixu. Skvělé, když hledáte nový materiál pro inspiraci!


Když inspirace stávkuje

Chord pads

Chord pads jsou skvělým způsobem, jak psát akordy hravě a kreativně. Jam s akordy a patterny v reálném čase a ovládání z hardwaru vícero parametrů najednou mění akordy přímo během hry. Akordy lze hrát přímo z MIDI klaviatury a parametry lze upravovat v reálném čase, díky čemuž lze snadno improvizovat s akordy včetně změn vedení hlasů. Nahrajte svůj umělecký výkon jako MIDI událsoti přímo do připravené MIDI nebo nástrojové stopy. Chord pads umožňuje také zobrazení řady různých formátů akordických symbolů.


Nové režimy asistenta akordů Kvintového kruhu a Proximity

Akord můžete vybrat vizuálně přímo ze zobrazeného kvintového kruhu (Circle of 5th) a nebo z nového asistenta Proximity.* Nový Chord Assistant režim Proximity nabízí návrhy v závislosti na referenčním akordu, přičemž bere v úvahu řadu harmonických pravidel. Vzdálenosti a barvy navrhovaných akordů od referenčního akordu vyjadřují složitost akordu v porovnání s referenčním akordem. Kvintový kruh vám ukáže vztahy mezi akordy v klasickém hudebním zobrazení kvintového kruhu. A nejlepší ze všeho je, že tyto nové vizuální režimy Chord Assistantů jsou k dispozici také přímo z nových Chord pads!
Chord Pads, New Chord Assistant Modes and Rock:Pop ToolbDetekce tempa MIDI

Nová detekce tempa z MIDI dat vám umožňuje jamovat s využitím MIDI a nástrojových stop, aniž byste se museli pevně držet metronomu. I přesto, že vaše nahrávka pak není synchronizovaná s mřížkou a tempem skladby, zrekonstruuje nová funkce detekce tempa veškeré změny tempa, které jste během jamování udělali a zasadí váš hudební výkon do mřížky pro následnou možnost plnohodnotné editace!


VST Connect SE 3*

VST Connect SE umožňuje záznam zvukových a MIDI dat přes internet. Pro ještě lepší využití VST Connect SE bylo grafické prostředí tohoto plug-inu kompletně předesignováno a plug-in byl navíc plnohodnotně integrován do Cubase. To zásadně snižuje čas potřebný pro nastavení a spojení.


Stáhněte si VST Connect Performer

VST Connect Performer je spuštěn na straně muzikanta a zajišťuje kompletní správu zvukových dat a veškerou komunikaci chatem.

VST Connect SE 3* Funkce exkluzivně v Cubase Pro 8. Takto označené funkce nejsou součástí Cubase Artist 8!

Aktualizace zdarma?

Aktivovali jste předchozí verzi Cubase 15.10.2014 nebo později?

Všichni zákazníci, kteří aktivovali starší verzi Cubase nebo Cubase Artist (včetně plných komerčních verzí, EDU verzí, updatů a upgradů) dnes 15.10.2014 nebo později, mají nárok zdarma získat aktualizaci na Cubase Pro 8 nebo Cubase Artist 8.

Vezměte prosím na vědomí: Aktivací Cubase se rozumí okamžik vložení aktivačního kódu v aplikaci eLicenser Control Center (eLCC). Právě datum aktivace je rozhofujícím faktorem – nikoliv datum nákupu, či datum registrace Cubase.

Jak získat aktualizaci zdarma?Cubase nebo Cubase Artist aktivovaná mezi 15.10. a 3.12.2014

 1. Spusťte aplikaci eLicenser Control Center, která se nachází v menu Start/Programs/eLicenser ve Windows PC nebo ve složce Applications v Mac OS X. Klikněte na tlačítko “Maintenance”. Vaše licence bude nahrazena licencí Cubase Pro 8 nebo Cubase Artist 8 a otevře se webová stránka Steinberg Grace Period.
 2. Zadejte číslo svého USB-eLicenser a klikněte na “Check for Grace Period eligibility”. Jakmile bude potvrzena způsobilost licence k bezplatné aktualizaci, zobrazí se odkaz ke stažení Cubase.
 3. Stáhněte si aktualizaci Cubase Pro 8/Cubase Artist 8 a spusťte instalaci.

Cubase nebo Cubase Artist aktivovaná 4.12.2014 nebo později

 1. Spusťte aplikaci eLicenser Control Center, která se nachází v menu Start/Programs/eLicenser ve Windows PC nebo ve složce Applications v Mac OS X. Zadejte aktivační kód produktu Cubase nebo Cubase Artist. Na váš USB-eLicenser se automaticky uloží licence Cubase Pro 8 nebo Cubase Artist 8 a otevře se webová stránka Steinberg Grace Period.
 2. Zadejte číslo svého USB-eLicenser a klikněte na “Check for Grace Period eligibility”. Jakmile bude potvrzena způsobilost licence k bezplatné aktualizaci, zobrazí se odkaz ke stažení Cubase.
 3. Stáhněte si aktualizaci Cubase Pro 8/Cubase Artist 8 a spusťte instalaci.

Systémové požadavky

Mac OS X
Mac OS X verze 10.9/10.10*

Windows
Windows 7***/Windows 8.x*

Procesor Intel Core nebo AMD Dual Core
8 GB RAM (minimálně 4 GB RAM)
15 GB volného místa na pevném disku
Rozlišení displeje 1920 x 1080 (minimálně 1366 x 768)
Grafická karta s podporou DirectX 10 a WDDM 1.1 (pouze Windows)
USB port pro USB-eLicenser (správa licence)
Zvukové rozhraní kompatibilní s daným operačním systémem.**
DVD-ROM dual-layer mechanika
Pro aktivaci produktu, nastavení uživatelského účtu a registraci produktu je nutné připojení k internetu. Pro kompletní aktuální instalaci mohou být stahována další data.

* Obsažena je nativní 32-bitová a 64-bitová verze Cubase.
** Pro nízkou latenci je doporuřen hardware kompatibilní s ASIO.
*** Ve Windows 7 musí být aktivní režim Aero.

Comments