Novinky‎ > ‎

Cubase 10.5

přidáno: 20. 11. 2019 18:56, autor: Martin Jirsák   [ aktualizováno 20. 11. 2019 18:57 ]
Cubase 10.5 navazuje na na předchozí úspěšné verze a rozšiřuje je o řadu zajímavých vylepšení, inspirativní nástroje a důležitá vylepšení pracovních postupů. Ať už hledáte kreativní inspiraci a nebo způsoby, jak zrychlit svou práci, nové vlastnosti Cubase 10.5 bude přesně vyhovovat vašim potřebám.

EQ se porovnáním spektra
Vytvoření místa pro každý jeden nástroj pomocí vyčištění frekvencí je jedním ze základů každého dobrého mixu. Nový režim Spectral Comparison v Channel EQ vám pomůže najít, kde je nutné zasáhnout. Jednoduše nasměrujte druhý signál z jakékoliv stopy do EQ a na displeji EQ porovnejte spektrální krřivky. Snadno pak můžete přepínat mezi ovladači EQ zdroje a porovnávaného kanálu, takže se stále můžete soustředit na to, co ve svém mixu právě děláte.
Cubase Pro edice

Exporto videa
Psaní hudby k obrazu je jednou z mnoha silných stránek Cubase. Pro své klienty nyní můžete vyexportovat video (včetně zvuku) přímo z vašeho DAW. Nová vlastnost exportu videa vám umožňuje renderovat videa jako MP4 s kompresí H.264 a 16-bit stereo audio ve 44.1kHz a 48kHz. Exportovat lze buď celé video a nebou pouze část označená lokátory. Pro další zpracování v postprodukci je možné do videa také přidat timecode.
Cubase Pro, Artist a Elements edice

MultiTap Delay
Vaše echo dostane rytmus. Nový MultiTap Delay je vytvořen pro muzikanty a nabízí vám veškerou inspirativní tvořivé možnosti, které jste kdy potřebovali. V každé smyčce zpoždění může být jednoduše vytvořeno a editováno až osm úderů.Pomocí jednoduchého kliknutí na výstup můžete přidat efekty. Jednoduché smyčky zpoždění a nebo jednotlivé odrazy. K dispozici je řada továrních přednastavení od čistých digitálních zpoždění, až po vintage echo jednotky.
Cubase Pro a Artist edice

Padshop 2
Vysoce oceňovaný granuláorní syntezátor Pdashop byl pomocí ještě kreativnějších nástrojů a zvukové inspirace zásadně vylepšen. V jeho srdci otevírá nový spektrální oscilátor dveře do neslyšených zvukových prostorů a umožňuje vám proměnit vaše zvukové vzorky ve fascinující zvukové skulptury. Dodejte vašim zvukům pohyb s pomocí sekce arpeggiátoru a přidejte k tomu navíc i efektovou jendotku pro finální naleštění zvuku. Inspirovat se můžete 100 nových presetů a nebo začněte vytvářet svůj vlastní jedinečný zvuk úplně od začátku.
Cubase Pro a Artist edice

Obarvené kanály MixConsole
Udržení si jasného přehledu, zatímco projekt se zvětšuje je pro rychlou a snadnou práci naprosto zásadní. S novou možností obarvení celého sloupce kanálu MixConsole stejnou barvou, jako je barva stopy, se budete moci soustředit jen na svůj mix. A nalezení toho správného kanálu bude snadné. A to i když sedíte několik metrů od obrazovky. Už nikdy se v mixu neztratíte!
Cubase Pro, Artist a Elements edice

Načítání stop z projektů
Výměna dat mezi projekty nebo tvorba nových šablon je nyní díky nové funkcionalitě v načítání stop ještě jednodušší. Z ostatních projektů lze nyní načítat vícero typů stop (jaké jsou Group, FX a nebo Folder stopy). Zároveň můžete vybrat atribut stop, který chcete importovat. Potřebujete nastavit stejný mix bicích ve vícero projektech? Cubase to dokáže. S pomocí jednoho kliknutí porovná funkce Auto Map načtené stopy se stopami se shodným jménem v současném projektu.
Cubase Pro edice

Reptrospektivní záznam MIDI
Podaří se vám ten nejlepší výkon vždy právě když nenahráváte? Retrospektivní záznam MIDI byl kompletně přepracován, takže vám nyní pomůže do každého vašeho projektu dostat to nejlepší. Cubase průběžně sleduje příchozí MIDI data na vstupu – a to i když nenahráváte – a vzpomene si tak na melodie a akordy pomocí jednoho kliknutí. A co víc, váš hudební výkon je zaznamenáván do vícero stop. Takže žádné obavy, Cubase vám kryje záda.
Cubase Pro, Artist a Elements edice

Skombinované nástroje výběru
Nový režim kombinovaných nástrojů výběru (Combined Select Tools) zrychlí vaši práci díky sloučení dvou často používaných nástrojů (Object Selection a Range Selection – Výběr objektu a Výběr oblasti) do jednoho nástroje. Aktivujte nový režim těchto nástrojů a pracovní nástroj Object Selection a Range Selection bude možné používat současně, aniž byste museli mezi těmito nástroji sami přepínat. Pokud jste profesionál a čas je pro vás důležitým faktorem, stane se  Combined Select Tools vaším nejlepším novým přítelem.
Cubase Pro a Artist edice


Další novinky
Vylepšení ve Score Editoru
Obnovou propel také Score Editor a nabízí zajímavá vylepšení. Během vkládání nebo editace not lze nyní aktivovat pravítko not (Note Ruler). A Graphic Snap vám během notace pomůže při vkládání pauz a nebo opakovaných značek. Kolečko myši lze nyní použít pro snydnou transpozici vybraných not.

Score Editor improvements
The Score Editor has been refreshed with powerful improvements. The Note Ruler can now be activated when inserting or moving notes, while the new Graphic Snap helps you to place rests or repeat-markers in the score. The mouse wheel can now be used to quickly and easily transpose selected notes.

Snazší tvorba maker
Okno pro tvorbu maker bylo vylepšeno a rozšířeno o nové funkcionality. Okno maker lze zvětšit, čímž získáme lepší přehled. A navíc lze nyní posouvat příkaz v makru nahoru a dolů, stejně jako duplikovat příkaz pomocí jediného kliknutí.

Easier Macro creation
The Macro creation window has been improved with new functionality. Resize the Macro creation area for a better overview, move key commands up and down in the Macro and duplicate Macros with just a click.

LUFS normalizace
Jako alternativa k dBFS Max normalizar vcm nyní normalizace nabízí možnost dB Loudness Unit (EBU R128).

LUFS normalization
As an alternative to normalizing by dBFS Max, the normalize function now lets you choose to do it by dB Loudness Unit (EBU R128).

Režim bezpečného startu
Režim bezpečného startu vám nyní umožňuje spustit Cubase bez načtení všech plug-inů ostatních výrobců.

Safe Start Mode
The new Safe Start Mode allows you to initiate Cubase without any third-party plug-ins loaded-

Stereo Delay, De-esser a Roomworks v Elements
Uznávané procesory Stereo Delay, De-esser a Roomworks uso nyní součástí dokonce I Cubase Elements. Takže své efektové řetězce můžete o tyto plug-iny rozšířit. Hodí se zejména pro vokály.

Stereo Delay, De-esser and Roomworks for Elements
Cubase Elements now comes with the acclaimed Stereo Delay, De-esser and Roomworks processors to enhance your plug-in chain, particularly for vocals recording.

Vylepšení pracovních potupů
Projekty se nově neaktivují automaticky v okamžiku zavření projektu jiného. V automatizačních stopách se nyní zobrazujé názvy Sendů. Project Logical Editor nyní podporuje data Folder Part. Ze Sampler stop lze exportovat zvukové vzorky přímo do Padshop 2. Přidání Folder stopy nyní nabízí možnost pojmenování složky před jejím načtením. Aktivaci Cycle režimu kliknutím do časové osy lze nyní vypnout.

Rekapitulace v bodech

Spectral Comparison EQ
Perfektně vyčistěte svůj mix.

Video Export Render
Renderujte videa jako MP4 (H.264) s 16-bitovým stereo zvukem.

MultiTap Delay
Stvořeno pro muzikanty s řadou možností kreativní inspirace.

Padshop 2
Ještě více kreativních nástrojů a zvukové inspirace.

Obarvené kanály MixConsole
Okamžité nalezení kanálů, které hledáte.

Načítání stop z projektů
Snazší výměna dat mezi projekty nebo tvorba nových šablon.

Skombinované nástroje výběru
Pracujte rychleji s výběrem objektu nebo oblasti s pomocí jednoho sloučeného nástroje.

Retrospektivní záznam MIDI
Data z MIDI vstupu jsou zaznamenávána, i když nenahráváte.

Score Editor
Nové výkonné vlastnosti a vylepšení.

Tvorba marker
Rychlejší tvorba maker s vylepšenými funkcionalitami.

LUFS Normalizace
Možnost volby normalizace buď na dB Loudness Unit (EBU R128) nebo dBFS Max.

Režim bezpečného spuštění
Spusťte Cubase bez plug-inů ostatních výrobců.

Stereo Delay, De-esser a Roomworks
Nové plug-iny pro Cubase Elements.

Grafický výkov
Vylepšeno bylo zoomování a scrollování ve velkých projektech.

Vylepšené pracovní postupy
Obsažena je řada dalších důležitých vylepšení.