Novinky‎ > ‎

Co je nového v Cubase 9.5

přidáno: 21. 11. 2017 11:53, autor: Martin Jirsák
Nejnovější aktualizace Cubase 9.5
zásadně vylepšuje pracovní postupy, kvalitu a sadu kreativních nástrojů vašeho oblíbeného DAW.Zóny 2.0: Zrychlete svou práci
[Pro]
Pravá zóna byla rozšířena o tři nové sekce. Prohlíšeč souborů vám umožňuje prohlížet a načítat mediální soubory do vašeho projektu, aniž byste museli okno opouštět. Nová sekce měřáků zobrazuje v pravé zóně výstupní měřák a měřák hlasitosti. A je tu také Control Room s možností okamžitého přístupu k monitorovacím a Cue mixům.


Automatizace v křivkách
[Pro, Artist, Elements]
Cubase 9.5 představuje ultra-precizní křivky automatizace pro tvorbu a editaci nejjemnějších přechodů. Díky tomu můžete být maximálně kreativní a vytvářet velmi přesné automatizační křivky – aniž byste přitom museli klikat myší jak o život. Někdo by si mohl myslet, že efektivní workflow je na úkor přesnosti. Ale vůbec ne! Dokonce i automatizace stop ovládaných VCA fadery je naplno integrovaná do křivek a výsledek je tak 100%.


Více z metronomu
[Pro, Artist, Elements (částečně)]
Chcete, aby zvuk metronomu následoval změny v metru? Nový metronom následuje vaše vedení, ať už míříte kamkoliv. V novém Click Pattern Editor můžete vytvářet vlastní patterny metronomu se čtyřmi úrovněmi akcentu a následně přiřadit různé patterny v Signature Track. Používejte vlastní zvuky metronomu a nebo si vyberte některý z řady předinstalovaných zvuků. Každý metronom vás udrží v metru, ale nový metronom Cubase 9.5 to navíc dělá velmi efektivně.

64-bitové jádro pro mixáž: Vezměte svůj zvuk do nových výšin
[Pro, Artist, Elements]
Vyčistěte svůj mix – s novým 64-bitovým jádrem s plovoucí desetinnou čárkou nebudete už nikdy muset dělat kompromisy, pokud jde o kvalitu, čistotu a reálnost. Moderní zvukové jádro provádí všechny výpočty slučování kanálů, míchání a procesování efektů s dvojnásobnou přesností, přičemž každý úkol se provádí v maximálním možném detailu, dynamice a průzračnosti.


Více Insert efektů a flexibilnější Pre-/Post-Fader
[Pro, Artist]
Zdvojnásobením počtu Insert slotů pro VST efekty na každém kanálu rozšiřuje Cubase 9.5 váš kreativní prostor a vyzývá vás k experimentování s kombinacemi různých efektů a plug-inů. Ať už chcete VST efekt vložit před- nebo za fader, nová flexibilní sekce Insert efektů vám umožňuje dynamicky změnit pozici oddělovače Pre-/Post pro každý kanál nezávislé a poskytuje vám plnou kontrolu nad signálovým tokem.


Nový vzhled pro Vintage Compressor, Tube Compressor a Magneto III
[Pro, Artist, Elements (částečně)]
Tři nejuznávanější VST procesory, které jsou v Cubase k dispozici, dostaly nové kabáty. Vintage Compressor, Tube Compressor a Magneto III září v novém uživatelském rozhraní, které se zaměřilo na vylepšení pracovních postupů. Z každého efektu tak nyní dostanete to nejlepší.Přímé procesování: ideální pro časté procesy
[Pro]
Rozšiřte svůj kreativní potenciál s pomocí vylepšeného offline procesování zvuku, které je postaveno na bázi objektů. Použijte libovolný offline proces v řetězci s VST plug-iny pro jednu a nebo vícero vybraných zvukových událostí – a to s pocitem zpracování efektů v reálném čase – bez zatížení vašeho procesoru. Díky tomu můžete udržet svou MixConsole čistou, ale zároveň si připravit půdu pro další nedestruktivní změny zvuku.


HALion Sonic SE 3 je krmen Wavetable syntezátorem FLUX
[Pro, Artist]
Nový Wavetable syntezátor FLUX pro HALion Sonic SE kombinuje špičkovou zvukovou kvalitu s nejnovější technologií HALion a uživatelsky příjemným grafickým rozhraním. Sada 100 špičkových presetů pro elektronickou hudební produkci obsahuje lead zvuky, basy, pady a zvukové efekty. Všechny presety jsou postavené na 70 exkluzivně navržených vlnách, které lze použít také pro tvorbu vlastních zvuků.

Co dalšího?

Nástroj pro rozsah automatizace
[Pro, Artist, Elements]
Nový nástroj Range vám umožní rychlejší, jednodušší a pohodlnější úpravy automatizace. Na automatizační křivce vyberte určitou oblast a upravujte segmenty jednoduchým přetažením bez nutnosti vytváření dalších automatizačních uzlů. Pomocí nástroje Range upravíte úroveň, vytvoříte křivky a vyvážíte automatizace v relativním nebo absolutním režimu – takhle jednoduše!

Adaptabilní zoom
[Pro, Artist, Elements]
Adaptabilní zoom vám pomůže neztratit soustředění ani v případě, kdy v projektu neustále potřebujete přibližovat a oddalovat zobrazení. Přiblížením se zvětšuje velikost mřížky, takže úpravy mohou být na mnohem podrobnější úrovni. Oddálením se naopak mřížka zvětšuje a můžete tak provádět změny na globální úrovni svého projektu. Adaptabilní mřížka se vždy přesně přizpůsobí vaší úrovni přiblížení, takže se můžete v klidu soustředit na svou práci.

“Sbohem!” a “Vítej!” video engine
[Pro, Artist, Elements]
Nový a moderní video engine se rozloučil s technologií QuickTime ještě předtím, než byla Cubase 9.5 představena. Podporuje nejdůležitější kodeky i externí grafické karty. Stejně jako s každým novým jádrem, je ještě potřeba jej trošku vyladit. O úpravách vás budeme informovat.

Softube Console 1 podporuje Cubase
[Pro, Artist, Elements]
Švédsko a Německo – dvě země se potkaly, aby oslavily hlubokou integraci Console 1 od našich přátel ze Softube. Nyní můžete vybrat stopy a ovládat řadu různých parametrů jako je hlasitost, stereopozice a úroveň sendů přímo z nádherných hardwarových ovladačů Softube.

Vylepšení v Sampler Track
[Pro, Artist, Elements]
Nedávno představená Sampler Track prošla některými změnami, které zásadně vylepší vaše pracovní postupy. Přetáhněte jakýkoliv MIDI part do Sampler Control a začněte experimentovat s okamžitě vyrenderovaným zvukem. Bezpečně a jednoduše můžete porovnávat různá nastavení s pohodlným přepínáním A/B, aniž byste museli používat Undo a Redo.

Nechejte se inspirovat novými presety
[Pro, Artist, Elements]
Cubase 9.5 přichází s Production Presets, které vám nabídnou tu správnou inspiraci, když to zrovna potřebujete a zároveň vám pomohou dotáhnout váš mix, když máte deadline. Úžasné nové presety FX řetězců pro všechny typy nástrojových a vokálních stop vám nabídnou nový pohled na vaší hudební produkci. Úplně nové mastering presety jsou navrženy pro různé žánry a různou produkci a lze je použít na výstupní sběrnici a nebo na kanálech Group. Presety vám pomohou dostat váš song na profesionální úroveň.Aktualizace zdarma?
Poked jste aktivovali nižší verzi Cubase dne 18.10.2017 nebo později, máte nárok na aktualizaci na Cubase 9.5 zdarma.
Comments