Novinky‎ > ‎

Co je nového v Cubase 9

přidáno: 13. 12. 2016 13:47, autor: Martin Jirsák
Průlomové nové funkce a vylepšené rozhraní, nové plug-iny – nejnovější aktualizace vylepšuje oblíbené DAW ve všech směrech a podtrhuje tvrzení, že Cubase je nejkomplexnější DAW vůbec. Nová dolní zóna nabízí přímý přístup k editorům a mixážní konzoli bez nutnosti opustit halvní projektové okno; dokonalá integrace Sampler Track otevírá nové tvůrčí možnosti; a chirurgicky přesný ekvalizér Frequency povznese váš mix na novou úroveň. Nový Plug-in Sentinel, větší počet Marker stop, vylepšený Maximizer – Cubase 9 přináší spoustu novinek, které si ve své příští hudební produkci nebudete moci nechat ujít.

Zóny v Cubase
Přístup ke všem oblastím nejrychlejším a nejpohodlnějším možným způsobem. Nová dolní zóna nabízí graficky čistý a vybroušený přehled. Vaše pracovní nástroje a editory jsou pouze jedno kliknutí myši daleko. Dolní zóna vylepší vaše pracovní postupy bez ohledu na to, zda pracujete mobilně na notebooku a nebo v prostředí s větším počtem monitorů.
[Cubase Pro/Artist/Elements]

Sampler Track
Potřebujete trochu speciální příchuti pro okořenění vaší hudební produkce? Hledáte místo, kde začít? Vstupte do Sampler Track. Nejrychlejší inspirace.

Pro vytvoření Sampler Track použijte libovolný kus zvukového materiálu. Přehrávejte zvukový vzorek chromaticky, ovládejte vestavěné filtry a další ovladače, experimentujte a užívejte si zvukovou fantazii, kterou může nabídnout pouze Sampler Track. A k tomu všemu spolu se Sampler Track přichází také Caleidoscope, speciální zvuková knihovna se stovkami zvukových vzorků a přednastavení, abyste mohli okamžitě začít.
[Cubase Pro/Artist/Elements]

Ekvalizace s Frequency
Nový plug-in ekvalizér Frequency nabízí přesně to, co očekáváte od nástroje pro vylepšení vaší produkce. Ať už jde o jemné doladění v mixu a nebo chirurgicky přesné zásahy do zvuku nástroje. Frequency vám nabízí osm pásem, podporu M/S (střed/strany) a režim Linear Phase na každém pásmu. Auto Listen umožňuje náslech přesně toho, na čem právě pracujete. K nalezení té pravé frekvence vám pomůže spektrální zobrazení, jakož dokonce i klaviatura. Frequency má vše, co potřebujete od základního záznamu, přes mix, až po finální doladění.
[Cubase Pro]

Historie v MixConsole
Chtěli jste někdy porovnat různé mixy pomocí jediného kliknutí myši? Dovolte, abychom vám představili historii v MixConsole. Je to skvělá nová funkce, která sleduje všechny změny provedené v MixConsole a následně umožňuje vybrat konkrétní okamžik vašeho procesu mixu. Jednoduše tím, že jej vyberete v seznamu. To znamená, že můžete v mixu používat krok zpět (Undo) a krok vpřed (Redo), ale také můžete libovolně experimentovat s tím, jaký mix nejlépe vašemu projektu sedne.
[Cubase Pro/Artist]

Komplexní cloudová spolupráce
Náš svět se zmenšuje každým dnem a cloudová spolupráce v něm hraje čím dál důležitější úlohu. Ať už chcete nahrávat na dálku s pomocí VST Connect SE 4 v Cubase Pro a nebo sdílet a vyměňovat si projekty pomocí VST Transit v Cubase Pro 9 a Cubase Artist 9, vyhledávat spolupracovníky a partnery po celém světě, vyměňovat si hudební nápady a nebo zůstat v kontaktu s ostatními, kteří sdílejí stejnou vášeň a kreativitu… Žádné jiné DAW jako Cubase nemá takovou úroveň cloudové spolupráce, která je tak úzce do celkového workflow integrována. VST Connect SE 4 nyní nabízí možnost nalezení nových partnerů pro spolupráci během okamžiku. VST Transit přidává další vylepšení a podporuje ještě více stop a VST 3 plug-iny dalších výrobců.
[Cubase Pro/Artist]

Maximizer
Udržet potřebnou hlasitost nahrávky a mixu je vždy poměrně snadné. Ale pokud jde o finální produkci, to už je jiná. Chcete-li, aby váš finální mix zněl “současně”, neobejdete se bez Maximizeru. Nejen, že dostal nový kabát, ale vylepšen byl také interní algoritmus. Vyberte si mezi klasickým režimem a novým moderním režimem a získejte ze svého mixu ještě víc při zachování transparentnosti, čistoty a brilance.
[Cubase Pro/Artist/Elements]

Stabilita a spolehlivost
Cubase 8 je jedním z nejstabilnějších a nejspolehlivějších DAW na trhu. Díky tomu se můžete soustředit na to, co je skutečně důležité: na svou kreativitu a produkci. Cubase 9 představuje několik nových funkcí, které se na tento přístup speciálně zaměřují, takže zkušenost s Cubase je ještě lepší.

  • Nový Plug-in Sentinel během startu proskenuje všechny plug-iny aby ověřil, které jsou funkční, a které by mohly negativně ovlivnit stabilitu vašeho systému.
  • Fungování pouze v 64-bitech zajišťuje, že můžete těžit z nejmodernějších dostupných technologií.
  • Podpora Plug ’n’ Play pro USB zařízení ve Windows.
[Cubase Pro/Artist/Elements]

Audio vstupy
Chtěli jste někdy použít filtry Retrologue a nebo jeho efekty samostatně? Nová možnost zvukového vstupu vám nabízí možnost posílat zvukový signál do VST 3 nástrojových plug-inů, které podporují Side-Chain. To desetinásobně zvýší vaší kreativitu a možnosti zvukového designu.
[Cubase Pro/Artist]

Production Grooves
Nemůžete se nabažit inspirativními beaty a groovy, které vypálí vaš nový track? Production Groove nakrmí váš Groove Agent více než 400 smyček bicích a přednastaveními pro všmožné moderní hudební styly. Ať už chcete mít základní doprovod bicích jako písičkář, naskočit do dancefloor a nebo obohatit svůj rock, Production Grooves vás dostane!
[Cubase Pro/Artist/Elements]

Větší počet Marker stop
Cubase 9 umožňuje používat větší počet Marker stop. Představte si, že nahráváte vícero nástrojů do vícero stop, a pro každou jednu z nich máte k dispozici své vlastní značky. Díky tomu nejen že můžete svůj projekt snáz, pružněji a efektivněji strukturovat, ale dokonce můžete jednotlivé části exportovat díky možnosti exportu Cycle Marker.
[Cubase Pro]

Co dalšího?
Nový AutoPan nabízí mnohem větší rozmanitost a flexibilitu pro kreativní hry s vaším zvukem v prostoru. Použijte různé tvary, režim synchronizace, nastavení panorami a mnoho dalšího. To vše je rychle dostupné díky novému grafickému rozhraní. Pokud se vám líbí nový Maximizer, uvidíte jistě rádi také nové grafické přepracování plug-inů Brickwall Limiter, Compressor, Expander, Gate a Envelope Shaper. Vylepšená grafika vám pomůže získat ze svých moderní efektových procesorů ještě víc.
Comments