Novinky‎ > ‎

Aktualizace Dorico 1.2

přidáno: 5. 12. 2017 13:09, autor: Martin Jirsák
S potěšením oznamujeme vydání Dorico 1.2. Jedná se o šestou aktualizaci našeho nového profesionálního notačního softwaru.

Verze 1.2 přidává jedinečné vlastnosti pro chytrou přípravu notace, s klíči v nástrojových partech, které jsou dynamicky propojovány se svým zdrojovým materiálem. Aktualizace nabízí také flexibilní perkuse bez výšky tónu stejně jako prstoklady v kvalitě pro publikace pro piano a další nástroje.

Další obsažené nové vlastnosti
  • S novou možností uživatelského škálování lze změnit grafickou velikost prakticky jakéhokoliv hudebního objektu.
  • Nový nástroj pro tvorbu akordů s pomocí specifického menu ušetří čas a umožní vám přidat oktávy, tercie nebo sexty – a nebo i vytvořit blok hlasů – nad a pod pomocí několika málo klávesových zkratek.
  • Podpora tvaru not nebo Sacred Harp notaci s podporou čtyř- nebo sedmi linkových osnov, které se často používají ve sborech v Americe nebo i jinde ve světě.
  • Podpora Figurenotes© barev, systému obarvení not v závislosti na výšce, které se běžně používá při výuce.
  • Řada vylepšení v oblasti uživatelského prostředí jako je konzistentnější uživatelské metrum, vylepšení v náhledu tisku, rychlé schovávání paletek, přepínání režimu celé partitury versus jednotlivých partů s pomocí kediné klávesy, a další.

Dorico 1.2 obsahuje desítky dalších vylepšení a oprav. Tato aktualizace je doporučena všem uživatelům Dorico a je k dispozici zdarma.

Dorico 1.2 je ke stažení zde.
Comments